• Wielkie brawa dla naszych uczniów

• Z wielką radością informujemy, że tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki uzyskał ucz. kl. VIII Wiktor Nagórski zaś z biologii ucz. kl. VIII Antonina Załęcka.

Tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki uzyskał ucz. kl. VIII Kacper Szulc.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na dalszej ścieżce kariery naukowej.

• Szkolny Konkurs Recytatorski klasy IV-VI

• 19 marca 2024 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV-VI. Do artystycznych zmagań przystąpiło 9 uczniów. Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. I miejsce zajął Szampon Wasilewski z klasy VI II miejsce zdobyła Anastazja Kowacz z klasy IV. Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołą na Gminnym Konkursie Recytatorskim w Purdzie.

Dziękujemy za udział w konkursie i dzielenie się poezją.

• Szkolny Konkurs Recytatorski klasy I-III

• Szkolny Konkurs Recytatorski 2023/2024 w kategorii klas I-III:

I miejsce - Nadia Krajewska z klasy II

II miejsce - Michalina Załęcka z klasy III

III miejsce - Wojtek z klasy I

Wyróżnienia: Nikola Klimczak - kl. I, Filip Czech kl. II, Alicja Kluchcińska - kl.II, Szymon Rogucki - kl. III

Gratulujemy!

Nadia i Michalina będą reprezentowały naszą szkołę na Konkursie Recytatorskim w Purdzie.

Trzymamy kciuki!

• Witaj Wiosno!

• Powitanie Wiosny i urodziny Natana z klasy I to była świetna okazja okazja do zajęć plastycznych i zabaw integracyjnych oraz świętowania urodzin kolegi z klasy. Wszystkiego najlepszego Natan!

• Bociany z origami w wykonaniu uczniów klasy I

• Pierwszaki jak zwykle wykazali się talentem w technice origami i ze złożonych umiejętnie elementów powstała bociania rodzina. Dodatkową atrakcją były też urodziny Antka, Mariusza i Rafała , którzy poczęstowali cukierkami swoich rówieśników. Wszystkiego najlepszego chłopaki!

• Dzień Fryzur

• W zeszłym tygodniu obchodziliśmy Dzień Fryzur. Z tej okazji nasi uczniowie zaprezentowali różnorodne, kolorowe i jedyne w swoim rodzaju stylizacje. Szkolne korytarze mieniły się kolorami. Nasi uczniowie byli naprawdę kreatywni. Zobaczcie sami!

• Wiosenne inspiracje pierwszaków

• Ślimak, ślimak wystaw rogi… - wiosenne inspiracje uczniów klasy I. Przy okazji przypomnienia wierszyka, który pierwszaki znają już od najmłodszych lat powstały kolorowe ślimaki, które trzeba było wykonać zgodnie z instrukcją i dodatkowo umocować je na patyczkach. Wytrwałość, cierpliwość i dokładność pozwoliły na wykonanie zadania, które nie było wcale łatwe. Brawo pierwszaki!

• Dzień Kobiet 2024

• 8 marca nasza szkoła świętowała Dzień Kobiet. Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego podarowali wszystkim dziewczynkom i kobietom kwiaty. W zespołach klasowych odbyły się poczęstunki. Dzień był wyjątkowy i pełen pozytywnej energii!

• Dzień Kobiet w klasach I-III

• W Dniu Kobiet motywem wiodącym klasowych spotkań były upominki, życzenia i kwiatki dla dziewczynek.

W zorganizowaniu uroczystości w klasie I pomagały mamy, które były obecne tego dnia i wzięły aktywny udział w spotkaniu. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za zorganizowanie poczęstunku i upominków, a pani Basi i pani Ilonie za pomoc w przygotowaniu imprezy dla pierwszaków.

• Miesiąc z książką w klasie III

• Dla trzecioklasistów luty był miesiącem z książką. Uczniowie codziennie przez 15 minut czytali wybrane przez siebie pozycje literackie, aby wzbogacać swoje słownictwo, wyobraźnię oraz doskonalić płynność czytania. Odbyło się również podsumowanie miesiąca z wręczeniem dyplomów oraz zakładek do książek. To był na prawdę fajny czas!

• Teatr cieni w wykonaniu pierwszaków

• Uczniowie klasy I bardzo ochoczo przystąpili do wycinania sylwetek cieni różnych postaci. Stworzyli swój własny teatr cieni z postaciami umocowanymi na patyczkach, co umożliwiło przygotowanie inscenizacji i zabawę w teatr. Były to kolejne zajęcia podczas których pierwszaki wykazały się kreatywnością i otwartością na nowe wyzwania. Brawo pierwszaki, oby tak dalej…

• Wyprawka Czytelnicza dla uczniów klasy I

• Instytut książki w ramach kampanii „Mała książka - wielki człowiek" przekazał pierwszakom specjalne Wyprawki Czytelnicze. W jej skład wchodzi książka Justyny Bednarek pt. „Wnuczka antykwariusza” oraz poradnik dla rodziców i opiekunów pt. „ Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”. Pani bibliotekarka Joanna Jaśkiewicz spotkała się z uczniami klasy pierwszej, aby uroczyście wręczyć im Wyprawki Czytelnicze. Przy okazji zaprosiła pierwszaków do biblioteki, gdzie każdy mógł wypożyczyć książkę. Pani Asi dziękujemy za wspaniałą lekcję czytelnictwa, a pierwszakom życzymy sukcesów w czytaniu i rozwijaniu pasji czytelniczych!

• Pozytywne nastawienie jest ważne!

• Na godzinie wychowawczej uczniowie klasy VI uświadomili sobie jak ważne jest pozytywne nastawienie. Wspominanie najlepszych momentów w życiu i zaznaczanie ich na osi czasu wprawiło szóstoklasistów w miły nastrój. Największą frajdę sprawiło ćwiczenie polegające na wypisaniu tych cech, które najbardziej lubimy u kolegi lub koleżanki z klasy. Zadanie wywołało poruszenie i dużo uśmiechu, bo każdy wyszedł z lekcji ze świadomością, że jest naprawdę fajną osobą.

• Kosmiczna przygoda klasy I

• W ramach cyklu tematów o Kosmosie uczniowie klasy pierwszej wycinali kartonowe sylwetki astronautów. Do wyklejania skafandrów, butów i kołnierza wykorzystali przezroczystą folię, elementy piankowe oraz płyty CD, których błyszcząca powłoka nadawała charakterystyczny styl ubioru. Zajęcia przebiegały w kosmicznej atmosferze i wzajemnej współpracy. Kosmicznej podróży mali kosmonauci!