• Zwroty książek

• 1. Podczas zwrotu książek do biblioteki należy przestrzegać  Procedur bezpieczeństwa, obowiązujących w okresie pandemii COVID - 19 na terenie Szkoły Podstawowej w Szczęsnem.

2. Zwroty wypożyczonych książek  przyjmowane są  od 3 do 10 czerwca 2020 r.  w wejściu do biblioteki  w godzinach jej otwarcia (3 czerwca-środa: 13.00 - 16.00; 4 czerwca-czwartek:  11.00 - 13.00). Książki można również przynieść do szkoły w godz. 8.00 - 15.00 i zostawić paniom z obsługi.

3. Książki muszą być w jednorazowej torbie/reklamówce  opisanej na zewnątrz imieniem i nazwiskiem oraz klasą zwracającego.

4. Zwrot podręczników szkolnych odbywać się będzie od 15 do 19 czerwca 2020 r. na zasadach opisanych w punkcie 2 i 3  (zwrot podręczników w kompletach, usunięcie luźnych foliowych okładek, usunięcie zapisanych ołówkiem notatek, zwrócenie uwagi na czystość i estetykę książki -  wyprostowane pogięte kartki, sklejone rozdarcia).

5.  Książki zwracane do biblioteki objęte są kwarantanną: 2 dni w okładkach tekturowych i papierowych, 3 dni ofoliowane.

6. Książek ze względu na możliwość nieodwracalnego uszkodzenia nie wolno dezynfekować preparatami opartymi na detergentach ani na alkoholu.

7. Po upływie kwarantanny nauczyciel bibliotekarz dokonuje oceny stanu technicznego zwróconych podręczników. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia lub zagubienia rodzic zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą innych narzędzi komunikacji, w jaki sposób i do kiedy  należy rozliczyć się  z biblioteką szkolną.Godziny pracy biblioteki szkolnej na kolejne dni będą podane na koniec bieżącego tygodnia.

Joanna Jaśkiewicz