• Wizyta w bibliotece

• 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią panią Anią uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach bibliotecznych z panią Asią Jaśkiewicz. Na zajęciach przypomnieliśmy sobie podstawowe informacje o gatunkach literackich oraz rozmawialiśmy o tym co chętnie czytamy i jakie pozycje książkowe chętnie widzielibyśmy w naszej bibliotece. Nie obyło się też bez "polecajek" książkowych - uczniowie opowiadali o książkach, po które ich zdaniem warto sięgnąć. To był wartościowo spędzony czas. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie poczuli się zainspirowani do czytania.

• Wizyta w Centrum Polsko-Francuskim

• 9 kwietnia uczniowie klas III, IV i VIII wyjechali do Olsztyna do Centrum Polsko-Francuskiego na wyjątkową lekcję języka francuskiego. Claire i pani Ania nauczyły uczniów najprostszych zwrotów i opowiedziały jak obchodzi się poniedziałek wielkanocny we Francji. Po zajęciach wszyscy poszliśmy na gorącą czekoladę do pijalni czekolady Wedel.

• Dzień Ziemi w klasie I

• Pierwszoklasiści świętowali w sposób twórczy obchody Dnia Ziemi. W swoich pracach plastyczno - technicznych zaprezentowali swoje wyobrażenie błękitnej planety. Do ich wykonania wykorzystali między innymi kartonowe i plastikowe pudełka, farby, elementy piankowe i płyty CD. Zaangażowanie, pomysłowość, praca w grupie były niewątpliwą atrakcją święta naszej planety.

• Natan ponownie na podium

• Niedawno zostaliśmy poinformowani o nowych sukcesach sportowych naszego ucznia - Natana Jurcewicz, ucznia klasy IV.

Sobota, 6 kwietnia 2024 r. była naznaczona sukcesami sportowymi zdeterminowanych i świetnie przygotowanych zawodników Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate w Węgorzewie. W tym dniu sportowcy walczyli w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Węgorzewa.

W Węgorzewie wzięło udział 168 zawodników reprezentujących 12 klubów z całej Polski. Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 51 zawodników. Osiągnęli bardzo wysokie wyniki zdobywając aż 44 medale. OKKK zdobyło 1 miejsce drużynowo. Natan Jurcewicz (klasa 4) odbył 3 walki i tym samym wywalczył złoto.

Przed Natanem Mistrzostwa Europy w Bułgarii, które odbęda się 18-19 maja.

Cała społeczność Szkoły Podstawowej w Szczęsnem trzyma kciuki!

• Spotkanie z lekturą uczniów klasy I

• Pierwszaki zainspirowane treścią baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Brzydkie Kaczątko” wykonały wspaniałe kurczaczki i wesołe kurki. Wspólnie stworzyły kurnik i grzędę, na której dumnie zasiadały własnoręcznie zrobione prace.

• Pierwszy Dzień Wiosny

• Pierwszy dzień wiosny co prawda już za nami, ale pozostały wspomnienia i zdjęcia, na których wiosennie zaprezentowały się poszczególne klasy lub ich wybrani przedstawiciele.