• Witamy na stronie internetowej naszej szkoły. To miejsce ma pomóc wszystkim tym, którzy są związani z naszą placówką. Znajdziecie tu między innymi informacje o szkole, uczniach, ich sukcesach i osiągnięciach, kadrze nauczycielskiej.
              • Pij mleko!

Uczniowie klasy III w krainie mlekiem płynącej. Wspaniały mleczny świat i degustacja mleka to niewątpliwa atrakcja tematów o mleku i jego przetworach. Na zdrowie!

• Dzień Chłopaka 2022

Dziś uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Chłopaka. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego złożyły serdeczne życzenia wszystkim chłopakom - tym małym i dużym - i wręczyły słodki upominek zasponsorowany przez Radę Rodziców. Ten wyjątkowy dla naszej społeczności szkolnej dzień każda klasa obchodziła indywidualnie.

• Europejski Dzień Języków 2022

26 września w naszej szkole odbyły się huczne obchody Europejskiego Dnia Języków. Przygotowania do tego wydarzenia uczniowie klas IV-VIII rozpoczęli już tydzień wcześniej. Nasi podopieczni wcielili się w rolę Międzynarodowych Tajnych Agentów*, którzy aby zdobyć certyfikat i dodatkowy punkt w rywalizacji międzyklasowej musieli wykonać 10 (z 51 możliwych) zadań z książeczki Tajnych Agentów. Przez cały tydzień uczniowie zaliczali zadania językowe - liczyli, rozmawiali, witali się, słuchali muzyki, czytali książki i komiksy, sporządzali listy zakupów w obcych językach. Niektórzy nawet na cały dzień zmieniali język obsługi smartfona na obcy! Wszystkim klasom udało się stanąć na wysokości zadania i stali się certyfikowanymi Agentami Międzynarodowymi. Oprócz tego każda klasa wylosowała język oraz kraj. Klasa IV wylosowała język angielski (Wielka Brytania), klasa V - język czeski (Czechy), klasa

• Fizyka też może być ciekawa

Uczniowie klasy VIII na lekcji fizyki, realizując temat "Elektryzowanie przez dotyk", budowali elektroskop - aparat do wykrywania ładunku elektrycznego, a właściwie napięcia elektrycznego.

Prosty elektroskop uczniowie zbudowali z pionowego, metalowego pręta, na którego końcu przymocowali dwa prostokątne listki z cienkiej folii aluminiowej. Przy zetknięciu pręta z obiektem naładowanym elektrycznie (u nas balonem i plastikowa rurą) część ładunku przepływa z tego obiektu do elektroskopu, listki folii odpychają się, wielkość odchylenia listków zależy od zgromadzonego na nich ładunku.

• 20 Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki - UWM

22 września 2022 r. uczniowie klasy VII i VI (2 przedstawicieli) uczestniczyli w warsztatach realizowanych przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie w ramach projektu: 20 Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki.

Podczas pierwszych „Warsztatów z nowoczesnych technologii w MCE” uczniowie odkrywali tajniki robotyki oraz podstawy programowania. Mieli również możliwość poznać i wypróbować najnowsze urządzenia interaktywne.

• Zielono nam...

Hodowla roślin powraca! Uczniowie klasy III rozwijają swoje zainteresowania przyrodnicze.

Obserwacja przyrody i pielęgnowanie roślin to nie tylko pasja, ale również zamiłowanie do wzbogacania kącika przyrodniczego o nowe roślinki i zbiory przyrodnicze.

Zadowoleni i uśmiechnięci uczniowie dumnie prezentują swoje kwiatki.

• Ziołowa Dolina - wycieczka klas I - III

Wycieczka klas I - III do gospodarstwa agroturystycznego Ziołowa Dolina w Gutkowie była świetnym pomysłem na ciekawą formę wypoczynku i zabawy. Uczniowie podczas pobytu w gospodarstwie zwiedzali mini zoo, karmili zwierzęta, poznali szereg ziół leczniczych, zbierali ziemniaki, podziwiali stary sprzęt wojskowy i pływali na tratwie. W ramach zajęć ruchowych i integracji klas I - III była zabawa na placu zabaw i zajęcia z animatorem. Gospodarze zadbali również o pyszny poczęstunek. Wszystkim bardzo smakował rosół z makaronem oraz pieczone ziemniaki i kiełbaski serwowane na świeżym powietrzu. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli zadowoleni z wyjazdu. To była naprawdę udana wyprawa!

• "Kierunek - innowacja 2022"

Z ogromną satysfakcją informujemy, że nasz projekt Rumorki – do domu! Gra dydaktyczna jako forma walki z hałasem w Szkole Podstawowej w Szczęsnem, który został przeprowadzony w maju i czerwcu w roku szkolnym 2021/2022, znalazł się na pierwszym miejscu na liście zwycięzców I etapu (etap wojewódzki) konkursu "Kierunek - innowacja 2022" organizowanym przez Ministra Edukacji i Nauki. Laureaci etapu I konkursu biorą udział w etapie II – centralnym.

• Natalia Gudan Mistrzynią Polski

Z ogromną radością i dumą informujemy, że wśród naszej społeczności szkolnej mamy MISTRZYNIĘ POLSKI!

Pracując dzielnie przez cały rok Natalia Gudan - uczennica klasy IV - wraz ze swoim kucykiem Maciejką zakwalifikowały się do udziału w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Jakubowicach w dniach 24-28.08.2021. Po kilkudniowych zmaganiach Natalia dotarła do finału z zerowym kontem. Ostatecznie w finale Natalia była bezkonkurencyjna. Mistrzostwa te zakończyły się dla Natalii zdobyciem Złotego Medalu i zdobyciem tytułu Mistrza Polski.

• Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września 2022 r. powitaliśmy nowy rok szkolny. Podczas uroczystości gościliśmy pana Marka Redę - zastępcę wójta Gminy Purda oraz pana Krzysztofa Otulakowskiego - sekretarza gminy, którzy skierowali ciepłe słowa do naszych uczniów.

Drodzy Uczniowie!

Życzymy Wam dużo sukcesów, zapału do nauki i radości. Niech dobre oceny w dzienniku zagoszczą. Powodzenia w nowym roku szkolnym 2022/2023!

• Obiady - wrzesień 2022

Szanowni Rodzice,

informujemy, że obiady w naszej szkole wydawane będą od 07.09.2022 r.

Jak w roku ubiegłym będą przygotowywane i dostarczane przez pracowników kuchni Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Purdzie. Wysokość opłat w tym roku szkolnym wynosi 5,00 zł/obiad.

We wrześniu liczba dni żywieniowych wynosi 18 dni.