• Witamy na stronie internetowej naszej szkoły. To miejsce ma pomóc wszystkim tym, którzy są związani z naszą placówką. Znajdziecie tu między innymi informacje o szkole, uczniach, ich sukcesach i osiągnięciach, kadrze nauczycielskiej.
              • Słoik pozytywnych myśli

Uczniowie klasy V pozytywnie nastrajają się w Nowym Roku. Piątoklasiści stworzyli własny słoik pozytywnych przesłań, myśli i motywujących cytatów. W razie gorszego dnia czy spadku nastroju losujemy motywację i uśmiech pojawia się na twarzy. Witamy w Nowym Roku!

• Galeria stroików

Zapraszamy do obejrzenia prac konkursowych "Stroik na świąteczny stół". Trzeba przyznać, że uczniowie wraz z rodzinami włożyli dużo serca i staranności w stworzenie tych prac. Efekt przerósł nasze oczekiwania, a wybór tych najlepszych okazał się niezwykle trudny. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

• Wspólne kolędowanie

​​​​​​​

22 grudnia uczniowie klas I-III oraz IV-VIII wraz z nauczycielami spotkali się na sali gimnastycznej, aby wspólnie celebrować czas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Śpiewaliśmy najpiękniejsze polskie kolędy i wzięliśmy udział w małym quizie z wiedzy o Bożym Narodzeniu. Wydarzenie poprowadzili uczniowie klasy IV. Klimat tego wydarzenia wprowadził nas w świąteczny nastrój.

• Szkolna choinka

Po dwóch latach pandemii do naszej szkoły zawitała prawdziwa choinka, która stanęła na szkolnym korytarzu i cieszyła nasze oczy w przedświąteczny czas. Dziękujemy panu Damianowi Oleksy - tacie naszej uczennicy Poli z klasy IV - za ten szczególny podarunek.

Choinka została przystrojona wspólnymi siłami przez całą społeczność szkolną. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli ozdoby - te własnoręczne robione lub gotowe. Choinka była inspiracją do szkolnego konkursu na najładniejszą własnoręcznie wykonaną ozdobę.

• Excelowe kartki świąteczne

Uczniowie klasy VIII od paru tygodni na lekcjach informatyki poznają tajniki MS Excela - liczą, piszą formuły i tworzą wykresy. Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia przekonali się, że za pomocą popularnego arkusza kalkulacyjnego można stworzyć .... dynamiczną kartkę świąteczną. Taka zabawa była miłą odmianą z okazji nadchodzących Świąt.

• W świątecznym nastroju

Święta Bożego Narodzenia za pasem. Z tej okazji uczniowie każdej klasy w naszej szkole zadbali o świąteczny nastrój dekorując sale lekcyjne. Niektórzy nawet własnoręcznie wykonali ozdoby.

Dziękujemy Rodzicom, którzy podzielili się z nami ozdobami (tymi własnoręcznie wykonanymi i gotowymi). W takim klimacie nauka stała się znacznie przyjemniejsza!

• Kangur matematyczny 2023

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie Kangur.

Konkurs matematyczny przewidziany jest w szkole podstawowej dla klas 2-8. Odbędzie się on 16 marca 2023 r. o godzinie 9:00. Każdy uczestnik konkursu otrzyma układankę przestrzenną w postaci ostrosłupa ściętego albo inny wariant układanki przestrzennej. Udział w wydarzeniu jest płatny – 14 zł. Pieniądze wraz z podpisanym oświadczeniem o zgodzie na udział w konkursie i przetwarzaniu danych (można otrzymać u nauczyciela matematyki) należy oddać do 13 stycznia. Izabella Czaplińska

• Warsztaty edukacyjno-patriotyczne

16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana im. Król Kazimierza Jagiellończyka w Olsztynie zaprosiła i gościła uczniów klasy I i III na warsztatach edukacyjno-patriotycznych. Dla uczniów była to wspaniała lekcja patriotyzmu i wojskowa przygoda z żołnierzami z 16. Dywizji Zmechanizowanej.

Profesjonalnie przygotowane zajęcia manualne, taneczne, a przede wszystkim ciekawa lekcja historii okazały się strzałem w dziesiątkę. Dziękujemy panom z Klubu 16. Dywizji Zmechanizowanej oraz żołnierzom prezentującym umundurowanie, ekwipunek i akcesoria wojskowe za zaproszenie i bardzo ciekawe zajęcia, a przede wszystkim życzliwą atmosferę i wspaniałe podejście do dzieci. Dziękujemy!

• Adaś zdobył Puchar Polski

W dniach 02 - 04.12.2022 r. odbył się Otwarty Puchar Polski Muaythai IFMA dzieci i kadetów w Lisiej Górze. Adam Orzechowski (uczeń klasy VI) skonfrontował swoje umiejętności z zawodnikami z krajowej czołówki w swojej kategorii wiekowej i wagowej. Pojedynki wygrał po bardzo trudnych i ciężkich bojach, ponieważ każdy z jego rywali prezentował bardzo wysoki poziom. W efekcie to on zabrał złoto ze sobą. Gratulujemy ogromnego sukcesu!

• Mikołajki w klasach IV - VIII

Fantastyczny czas pełen radości i niespodzianek zagościł w klasach IV - VIII. Z okazji Mikołajek uczniowie wręczali wylosowanym koleżankom i kolegom prezenty. Rodzice przygotowali poczęstunek. Ten czas minął w bardzo miłym i świątecznym nastroju. Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku! Zapraszamy do obejrzenia małych fotorelacji z tego wydarzenia.

• Konrad z klasy III na podium

Spieszymy poinformować, że do grona utalentowany sportowców naszej szkoły dołączył jeszcze jeden uczeń.

03.12.2022 r. w Elblągu odbył się XII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ JUDO TOMITA CUP. O medale i miejsca na podium rywalizowało ponad 400 młodych judoków, w wieku od 5 do 13 lat z 20 klubów, wśród nich Konrad Kruciński - uczeń III klasy. Konrad stanął na podium, zdobywając srebrny medal. To pierwsze takie osiągnięcie Konrada. Trzymamy kciuki za kolejne. Zarówno rodzice, jak i cała społeczność szkolna są z Konrada bardzo dumni.