TRADYCJA
WARMIŃSKIEGO ZAJĄCZKA
W naszej szkole – leżącej na Warmii - kultywujemy różne zwyczaje warmińskie zgodnie z realizacją zadań zawartych w Certyfikacie - „Szkoła Wierna Dziedzictwu”.
Co roku, tuż przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie bawią się w warmińską zabawę polegajacą na szukaniu zajączka. Klasowe Rady Rodziców organizują słodycze, które dzieci chowają w różne miejsca wokół szkoły. Jedni uczniowie skrzętnie starają się ukryć „symbolicznego zajączka” wśród krzewów, drzew i innej roślinności, a drudzy z zaangażowaniem podejmują trud odszukania słodyczy. Każda zabawa integruje i cieszy uczniów, ale obrządek warmińskiego zajączka wywołuje szczególnie wiele radości i uczy regionalnej tradycji.
GMINNY KONKURS RECYTATORSKI "LIRA"
5 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Lira 2019” w Purdzie. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Wasilewski z kl. I, Zuzanna Biermann z kl. II, Ewa Biermann z kl. IV, Wiktoria Dziekońska z kl. IV, Wiktoria Wallendszus z kl. VII oraz Wiktor Koszela z kl. VIII. Uczniowie zaprezentowali własne interpretacje wierszy, a w klasach starszych także prozy. W kategorii klas I-III Szymon Wasilewski zajął II miejsce. Z kolei w klasach starszych II miejsce należało do Wiktora Koszeli, a III miejsce do Wiktorii Wallendszus. 26 kwietnia w eliminacjach rejonowych w Dywitach naszą szkołę będą reprezentować Wiktor Koszela i Szymon Wasilewski. Trzymamy kciuki za naszych uczniów. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Tradycji stało się zadość, nasi uczniowie pożegnali zimę, powitali wiosnę. Szkolni entuzjaści wędrowania wzięli udział w rajdzie pieszym, którego trasa wiodła z plaży nad jez. Kortowskim do Leśnictwa Stary Dwór. Atrakcją wydarzenia był udział w grze terenowej, podczas której należało wykazać się wiedzą na temat zwiastunów wiosny, recyklingu odpadów, savoir-vivr’u, podstawowych informacji o Olsztynie, wziąć udział w wiosennych potyczkach ortograficznych i sprawnościowych. Kulminacją było ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz tradycyjne spalenie Marzanny – symbolu odchodzącej zimy. Bardzo dziękuję uczniom klas 6-8 oraz rodzicom za pomoc w organizacji rajdu. Składam również serdeczne podziękowania Panu Leśniczemu z Leśnictwa Stary Dwór za udostępnienie miejsca na ognisko i jego przygotowanie.
Witaj Wiosno!!!!!!!!
21 marca uczniowie klas 1-3 powitali wiosnę smacznie i kolorowo. W ramach warsztatów kulinarnych poznawali zasady racjonalnego odżywiania się oraz własnoręcznie wykonali kolorowe kanapki. Był też deser owocowy z truskawek i melonów. Patronował zajęciom program "Żółty talerzyk", dzięki któremu sfinansowaliśmy zajęcia. W imieniu dzieci dziękujemy.
W piątek, 15 marca klasa V i VI uczestniczyła w zajęciach z
zakresu zawodoznawstwa prowadzonych przez tatę jednej z naszych uczennic - pana Rafała Perdutę, który jest ratownikiem medycznym. Pan Rafał w ciekawy sposób zaprezentował na czym polega praca ratownika medycznego, jak można nim zostać oraz gdzie można pracować po skończeniu studiów z zakresu ratownictwa medycznego. Bardzo dziękujemy za interesujące zajęcia!
Dnia 19 marca Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę szkolną.
Podczas niej przeprowadzono konkursy, które cieszyły się dużym powodzeniem. Sekcja dyskotekowa przygotowała oprawę muzyczną, przy której uczniowie klas IV-VIII bawili się podczas imprezy. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy przygotowali poczęstunek. Z niecierpliwością czekamy na następną dyskotekę.
Dnia 15 lutego odbył się w naszej szkole apel podsumowujący I półrocze klas IV-VIII. Uczniowie z najwyższą średnią i 100% frekwencją zostali wyróżnieni poprzez wyczytanie ich nazwisk. Podczas spotkania wyróżniono wzorowych i bardzo dobrych polonistów. Otrzymali oni dyplomy i pamiątkowe medale. Za zdobycie tytułu mistrza w konkursie "Mistrz Pamięciowego Liczenia" oraz " Mistrz Klawiatury" uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Uczniowie wyróżniający się w czytelnictwie a także osoby uczestniczące w zbiórce żywności także zostali wyczytani. Trzymamy kciuki za wyniki i osiągnięcia w II połroczu.
„Dobrze cię widzieć” to ogólnopolska kampania społeczna – realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga” – której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży. 14 lutego w naszej szkole wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe w ramach tego projektu. Mają one sprawić, że uczniowie będą się czuli bezpieczniej na drogach, a rodzice będą spokojni o swoje pociechy. Poza kamizelkami odblaskowymi dzieci otrzymały ulotki, na których znajduje się "7 odblaskowych rad drogowych" – to przewodnik bezpiecznego zachowania na drodze.
Galeria zdjęć
brak danychPartnerzy