W dniu 6.06 odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Języka Angielskiego "KEEP CALM AND SPEAK ENGLISH". Uczniowie ze szkół w Butrynach, Klebarku, Nowej Wsi i Szczęsnem brali udzial w trzyetapowym konkursie, który uświetniły śpiewem uczennice naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i wspaniałemu Jury za udział w tym wydarzeniu i gratulujemy uczniom wysokiego poziomu wiedzy. Gratulacje szczególne dla reprezentacji naszej szkoły, która zdobyła zaszczytne pierwsze miejsce. Dziękujemy!
Nasz udział w realizacji programu "Żółty talerz” polegał na zorganizowaniu dla klasy VI i VII, w dniu 30 maja, zajęć warsztatowych na temat “Wiosenne przysmaki”. Uczniowie obejrzeli prezentację o zdrowym odżywianiu. Następnie przystąpili do losowania przepisów według których mieli wykonać sałatki z wykorzystaniem warzyw i owoców. Uczestnicy zajęć samodzielnie przygotowali stoły do których zasiedli po wykonaniu przysmaków. Na stołach znajdowały się pyszne sałatki owocowe, warzywne i soki. Wszystko bardzo szybko zniknęło ze stołów.
FESTYN RODZINNY
W sobotę, 19 maja b.r. uczestniczyliśmy w spotkaniu integracyjnym z okazji „DNI RODZINY” w Parku Rozrywki Aktywnej BARTBO w Butrynach.
W rodzinnej atmosferze, pełni sportowych emocji i dobrych humorów, bralismy udział w wielu atrakcjach takich jak: park linowy dla dzieci i rodziców, piłkarzyki, dmuchane zjeżdżalnie, bieg rodzinny „Bliżej Biało-Czerwonej”, wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku, a do tego pyszne lody i ciasto.
Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „ŚWIETLIK”.
Do konkursu przystąpiło 34 uczniów naszej szkoły. Wśród nich znalazło się troje nagrodzonych:
Kacper Szulc – ucz. kl. 2 otrzymał nagrodę główną (100% punktów),
Adam Orzechowski - ucz. kl. 1 otrzymał wyróżnienie (75 % punktów),
WYŚPIEWALIŚMY DWA PUNKTOWANE MIEJSCA W PIOSENCE PATRIOTYCZNEJ
W XI MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE „ARTYSTĄ BYĆ”
Dnia 18.05.2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie nasi uczniowie uczestniczyli w w „Festiwalu Piosenki Polskiej i Patriotycznej” w związku z „100 Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości”.
Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja
Dnia 27.04.2018 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. W uroczystości, która odbyła się w szkolnej sali gimnastycznej brali udział uczniowie klas I – VII. Spektakl słowno – muzyczny, który był głównym punktem programu artystycznego uświadomił uczniom znaczenie oraz powagę tego święta w świadomości Polaków. Pod koniec uroczystości została wciągnięta flaga państwowa na maszt szkoły przy obecności uczniów i nauczycieli. Zwieńczeniem obchodów tegorocznego święta było wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”.
„NOWE SZTUKI WIZUALNE 4”
w ramach realizacji projektu „Szkoła Wierna Dziedzictwu”
Zaprosiliśmy do naszej szkoły dnia 7 maja b.r. przedstawiceili Fundacji „Przestrzeń Sztuki Wizualnej” z siedzibą w Planetarium w Olsztynie. Celem warsztatów było zapoznanie się z nowymi technologiami wizualnymi wykorzystywanymi w kulturze i sztuce. Uczniowie klasy VI mieli okazję zaznajomić się z najnowszymi formami projektowania, także z zastosowaniem techniki komputerowej.
KRÓTKA LEKCJA HISTORII
Dzień zakończenia II wojny światowej czyli 8 maja 1945 roku
(od 24 kwietnia 2015 roku ustanowiony już formalnie jako dzień zwycięstwa nad faszyzmem) uczciliśmy krótką lekcją historii, ktorą zorganizowaliśmy w obecnym roku szkolnym inaczej, bo przy krzyżu upamiętniającym tych, którzy zginęli w Szczęsnem właśnie podczas zmagań ostatniej wojny światowej. Uczniowie kl. IV po raz pierwszy zapoznali się z historią krzyża i odczytali napis na nim widniejący. W ramach działach zaplanowanych w projekcie „Szkoła Wierna Dziedzictwu” klasy IV i V spotkały się w miejscu upamiętniającym okrutną historię ludzi, którzy zginęli w wyniku działań wojennych. Dzieci - już tradycyjnie -uprzątnęły położony lekko na uboczu, przy krzyżu, wśród krzewów i drzew zielony zakątek, zapaliły znicze i pomodliły się. Krótką lekcję historii zorganizowały: Henryka Chudzik – nauczycielka
Wielki sukces przed majówką!
27.04.2018r., odbyły się w GOK Dywity Eliminacje Rejonowe XXXVI Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z poezją”.
Nasza uczennica, Ewa Biermann została finalistką w kategorii uczniów klas I-III i będzie reprezentowała nasz rejon w Konkursie Wojewódzkim. Ogromne brawa i gratulacje!
Klasa siódma uczestniczyła w warsztatach chemicznych „Młody chemik eksperymentuje 2018”, które odbyły się w laboratorium chemicznym Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie. Pod czujnym okiem uczennic z drugiej i trzeciej klasy Technikum o specjalizacji analiza chemiczna wykonali szereg doświadczeń. Siódmoklasiści zwiedzili również szkołę. Zachwyceni, już myślą o kontynuacji dalszej nauki po ukończeniu „podstawówki” w jej murach. Dziękuję bardzo kol. Barbarze Lasota za gościnne przyjęcie naszych uczniów. Marzena Bartosek – nauczyciel chemii
Mamy zwycięzców !!!!
Zakończył się szkolny konkurs plastyczny „Patriotyczny zakątek”. Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu zagospodarowania przestrzeni małego ogródka sąsiadującego z masztem flagowym. Konkurs jest częścią dużego projektu skierowanego na Certyfikat: Szkoły Wiernej Dziedzictwu.
20 kwietnia w klasie pierwszej odbyły się w ramach programu "Żółty talerz" finansowanego przez Kulczyk Foundation, zajęcia kulinarne pod hasłem "Jak smakują witaminy?". Uczniowie rozpoznawali nazwy warzyw zarówno tych pospolitych jak marchew czy kalafior jak i mniej znanych jak bataty czy brokuły. Pod kierunkiem nauczycielki komponowali zestawy do gotowania w parowarach. Kulminacją zajęć była degustacja warzyw połączona z opisywaniem smaków. Największym zaskoczeniem był smak słodkich ziemniaków -wielu dzieciom do tej chwili nieznany. Ponieważ warzyw było dużo na zdrowy poczęstunek zaproszeni zostali uczniowie klas drugiej i trzeciej.
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „POEZJA JEST MUZYKĄ DUSZY”
W czwartkowe, kwietniowe przedpołudnie nasza szkoła stała się miejscem artystycznych popisów recytatorskich. Zmagania konkursowe -o wyłonienie najlepszych recytatorów - przebiegły w trzech grupach wiekowych, czyli w kategorii klas I-III, IV-VI i VII. W pierwszej i drugiej obowiązywała doskonała znajomość jednego dowolnie wybranego utworu poetyckiego. Najstarsi zaś musieli dodatkowo wykazać się pamięciowym opanowaniem fragmentu prozy.
Galeria zdjęć
brak danychPartnerzy