Uczniowie klas IV-VI w sumie 43 osoby w dniu 19.06.2017 r. wybrali się do Multikina mieszczącego się w Galerii Warmińskiej. Po obejrzeniu filmu cała nasza grupa wybrała się na jedzenie oraz na plac zabaw. Pełni wrażeń kinowych i kulinarnych zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Tutaj czekała na nas kolejna dawka emocji. W tym dniu odbyła się dyskoteka przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Okazją do zabawy było zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Dzień minął bardzo szybko i interesująco. Pani Iza
Wyjeżdżamy na pielgrzymkę !
Uczniowie klasy III wraz z rodzicami, panią katechetką i Księdzem Mariuszem Rybickim , proboszczem parafii, udali się do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.
31 maja 2017 roku dzieci z naszej szkoły , które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej pojechały na wycieczkę autokarową do niezwykłego miejsca gdzie 140 lat temu objawiła się Matka Boża. Poznaliśmy historię Basi i Justynki, które widziały i rozmawiały z Matką Bożą. Piliśmy wodę z cudownego źródełka i uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Na koniec pobytu w tym miejscu gdzie Matka Boża mówiła po Polsku, był czas na posiłek , zakupy i lody.
Gość z Afryki !
12 czerwca 2017 roku gościliśmy w naszej szkole s. Alicję Śpiewak ze zgromadzenia Sióstr Św. Katarzyny z Braniewa. W czasie spotkania z dziećmi opowiedziała o swojej pracy, pokazała prezentację multimedialną z miejsc w których pracuje. Siostra odpowiadała na liczne pytania uczniów naszej szkoły.
Gościliśmy w naszej szkole doktora nauk o Ziemi, geologa i paleontologa, Pana Pawła Wolniewicza, który pracuje na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest twórcą i redaktorem Żywej Planety (zywaplaneta.pl)- serwisu poświęconego naukom o Ziemi, skałom, minerałom i skamieniałościom. Swoją pasję próbował rozbudzić w naszych uczniach przeprowadzając niezwykle ciekawe zajęcia geologiczne. Czy mu się udało? Czas pokaże, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów.
XIV Wojewódzki Konkurs Wiedzy Ekonomicznej Szkół Podstawowych w Wilkowie
Uczestnicy w ciągu 60 minut musieli rozwiązać indywidualnie test z wiedzy ekonomicznej, który do łatwych nie należał. Trzeba było między innymi: rozwinąć skróty GPW, KNF; napisać kto w starożytności był pomysłodawcą pieniędzy w formie kawałka metalu; wyjaśnić pojęcia: hossa, deflacja, inwestycje, depozyt itp. Należało napisać nazwiska prezesów NBP i PKO Banku Polskiego oraz wykazać się znajomością walut: Chorwacji, Meksyku, Litwy czy Kanady. Do rozwiązania były też zadania matematyczne oraz pytania ekologiczne.
Festyn Rodzinny 2017 za nami. Rodzinna gra terenowa odbyła się w Stanicy Wodnej PTTK w Sorkwitach. Wszyscy uczestnicy spotkania zaliczyli 10 stacji z zadaniami oraz wykonali zadanie specjalne – wyszukali i sfotografowali pięć ciekawych obiektów przyrodniczych. W nagrodę za wspaniałą zabawę cała ekipa wypłynęła na spływ kajakowy. Wyczerpani ale z mnóstwem fantastycznych wrażeń kosztowaliśmy bigosik, zupę gulaszową, rosołek i piekliśmy kiełbaski na ognisku. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas na łonie naszej pięknej ziemi mazurskiej.
Poznanie wielokulturowości Podlasia oraz walorów przyrodniczych Biebrzańskiego i Białowieskiego Parku Narodowego to cel naszej tegorocznej wycieczki turystyczno – krajoznawczej. Mogliśmy się przekonać, że jest takie miejsce w Polsce, gdzie przenikają się kultury, języki, zwyczaje. To na Podlasiu żyją obok siebie katolicy, prawosławni i Tatarzy. I tak jakoś naturalnie obok siebie wznoszą się kościoły i cerkwie, a gdzieś niedaleko stoi kamień z wyrytym półksiężycem. Supraśl poznaliśmy uczestnicząc w spacerze po zmroku, z pochodniami. Szwędaczki Supraskie, w pięknej scenerii przyrody zapoznały nas z historią miasteczka, podaniami ludowymi, przysłowiami, wróżbą z nasion. Z bagien na spotkanie z nami wyszły Rusałki i Duch Puszczy. Oj, działo się działo.
TRANSPORT NAKRĘTEK JUŻ ODJECHAŁ.
Szkolne Koło Caritas dziękuje wszystkim uczniom, którzy w roku szkolnym 2016/2017 brali udział w akcji „ Nakrętka dla Szymona”.
Pod koniec maja wysłaliśmy kolejny transport nakrętek jako pomoc dla Szymona chłopca z Olsztyna. Życzymy naszemu koledze zdrowia i dziękujemy za pamiątkowe długopisy. Będą nam służyły już w nowym roku szkolnym po wakacjach. Naszą akcję charytatywną wznowimy po wakacjach.
Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas IV-VI
10 maja 2017 r. dwoje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 7 w Olsztynie i wydawnictwo Macmillan. Uczniowie, którzy pojechali na konkurs to Wiktoria Wolańska, kl.VI i Mateusz Krajewski kl.V. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 9 zadań. Poziom wiedzy i znajomości języka prezentowany przez wszystkich uczestników był bardzo wyrównany. Wszyscy uczestnicy bez względu na zajęte miejsce zostali obdarowani drobnymi upominkami od wydawnictwa Macmillan.
V Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas 4-6 gminy Purda 2017
8 maja 2017r. o godz.9.00 w naszej szkole już po raz piąty odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Do konkursu zaproszeni zostali uczniowie klas 4-6 ze szkół podstawowych w Butrynach, Klebarku Wielkim, Purdy, Nowej Wsi i Szczęsna. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test sprawdzający ich znajomość słownictwa, gramatyki, umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem. Nad właściwym przebiegiem konkursu czuwała pani Elżbieta Szymborska z W-M ODN.
1 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 432 608 osób czytających w tym samym momencie.
Nasza szkoła też włączyła się do tej akcji i w Dniu Dziecka, każdy uczeń i nauczyciel przyszedł do szkoły ze swoją ulubioną książką. Na 3 lekcji cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej, gdzie każdy krótko zaprezentował swoją lekturę, a następnie wszyscy równocześnie odczytali fragment tekstu ze swojej 13 strony. Później reprezentanci poszczególnych klas przeczytali głośno wszystkim wybrany przez siebie test. Odczytane zostały również ciekawe cytaty o czytaniu książek, a to nasza rymowanka na ten temat:
Święta majowe
27 kwietnia 2017r. w szkole miała miejsce akademia z okazji świąt majowych. Podczas uroczystości uczniowie dowiedzieli się dlaczego 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, w jak różny sposób mogą być prezentowane barwy naszego Państwa oraz kto i w jakich okolicznościach może ich używać. Krótki filmik przypomniał wszystkim również historię i okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Instytut Pamięci Narodowej w szkole
21 kwietnia 2017 r. do naszej szkoły przyjechali pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej. Podczas przeprowadzonych lekcji dla klas I-III i IV dzieci poznały historię polskich symboli narodowych oraz jak zmieniały się one na przestrzeni dziejów. Uczniowie klas V i VI dowiedzieli się z kolei skąd wzięły się polskie święta państwowe - jakie wiążą się z nimi wydarzenia i najważniejsze postaci. Ciekawe historie obrazowane prezentacjami multimedialnymi były niezwykle interesującym zetknięciem z historią. Dzieci na pamiątkę dostały biało-czerwone opaski odblaskowe, natomiast szkoła puzzle i grę planszową o tematyce historycznej. Dziękujemy.
Rekolekcje wielkopostne.
Na początku kwietnia odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne . Pod przewodnictwem księdza proboszcza Mariusza Rybickiego i zaproszonego księdza Rekolekcjonisty spędziliśmy 3 dni pogłębiając swoją wiedzę religijną, miłość i wiarę w Boga.
Uczniowie klas I-II-III wykonywali prace plastyczne na temat „Matka Boża z Fatimy”.
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW SUKCESEM CAŁEJ SZKOŁY
Dnia 12 kwietnia 2017 roku Maciej Kuciński i Wiktor Koszela reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Lira 2017” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Purdzie i uzyskali: Maciej –II miejsce i reprezentowanie Gminy Purda w Powiatowych Eliminacjach Konkursu Recytatorskiego w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach w dniu 12 maja b.r. , a Wiktor –wyróżnienie.
30 marca 2017 roku odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-VI, przygotowani przez nauczycieli-wychowawców w klasach I-III, a w klasach IV-VI przez nauczycielkę języka polskiego.
Uczniowie recytowali jeden utwór poetycki. Oceny dokonywali jurorzy (powołani przez organizatorki konkursu). Kierowali się takimi kryteriami jak: stopień opanowania tekstu, interpretacja, estetyka mówienia, dobór repertuaru (do wieku i osobowości dziecka), ogólny wyraz artystyczny. Po zakończonych zmaganiach konkursowych komisja oficjalnie przedstawiła nazwiska zwycięzców oraz wyróżnionych uczniów.
Galeria zdjęć
brak danychPartnerzy