• Witamy na stronie internetowej naszej szkoły. To miejsce ma pomóc wszystkim tym, którzy są związani z naszą placówką. Znajdziecie tu między innymi informacje o szkole, uczniach, ich sukcesach i osiągnięciach, kadrze nauczycielskiej.
              • Konrad z klasy III na podium

Spieszymy poinformować, że do grona utalentowany sportowców naszej szkoły dołączył jeszcze jeden uczeń.

03.12.2022 r. w Elblągu odbył się XII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ JUDO TOMITA CUP. O medale i miejsca na podium rywalizowało ponad 400 młodych judoków, w wieku od 5 do 13 lat z 20 klubów, wśród nich Konrad Kruciński - uczeń III klasy. Konrad stanął na podium, zdobywając srebrny medal. To pierwsze takie osiągnięcie Konrada. Trzymamy kciuki za kolejne. Zarówno rodzice, jak i cała społeczność szkolna są z Konrada bardzo dumni.

• Obudź w sobie św. Mikołaja

Zachęcamy do udziału w przedświątecznej zbiórce artykułów na paczki świąteczne dla małych pacjentów hospicjum oraz ich rodzeństwa. Do paczek wkładamy: słodycze, kosmetyki, książeczki, zabawki, pampersy, kocyki, ręczniki, pościel, odzież. Zróbmy razem coś dobrego! Akcja trwa do 2 grudnia.

• Dyskoteka andrzejkowa

W środę (23 listopada) uczniowie klas IV - VIII bawili się na dyskotece andrzejkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Nie zabrakło poczęstunku oraz andrzejkowych zabaw i wróżb.

To była bardzo udana impreza!

Nagłośnienie, które wykorzystano do organizacji dyskoteki, zostały zakupione z programu Laboratoria Przyszłości.

• Język chiński w naszej szkole

W zeszłym tygodniu uczniowie klasy VII wzięli udział w lekcji języka chińskiego! Uczestnictwo w zajęciach było długo wyczekiwaną nagrodą za zwycięstwo w rywalizacjach międzyklasowych z okazji Europejskiego Dnia Języków. Co prawda język chiński nie należy do języków europejskich, ale chcieliśmy pokazać naszym uczniom, że nauka egzotycznego języka może być bardzo interesująca i przynieść korzyści w ich przyszłym życiu zawodowym.

• 11 Listopada - Święto Niepodległości

10 listopada odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Z tej okazji cała społeczność szkolna wzięła udział w apelu, który został uświetniony artystycznymi występami naszych uczniów, a także wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego i innych pieśni patriotycznych. Po występach uczniowie zmierzyli się w quizie z wiedzy historycznej. Na koniec nauczycielka Jolanta Małż odebrała oficjalne gratulacje od pana dyrektora Tomasza Fesnak za przyznany niedawno medal Komisji Edukacji Narodowej.

• "Tu jest moja mała ojczyzna"

Z radością informujemy, że Zuzia Biermann

z klasy VI zajęła II miejsce

w konkursie literacko-fotograficznym

,,Tu jest moja mała ojczyzna".

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa warmińsko-mazurskiego. Organizatorem konkursu był Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. Konkurs miał charakter interdyscyplinarny (polonistyczny, historyczny, plastyczny, fotograficzny). Zadaniem ucznia było napisanie wiersza (utworu poetyckiego) na temat: ,,Tu jest moja mała ojczyzna”. Do utworu należało dołączyć fotografię ilustrującą wiersz. Prace konkursowe były oceniane w 2. kategoriach: - klasy IV-VI - klasy VII-VIII Komisja konkursowa wyłoniła 3 najlepsze prace w każdej z kategorii (I, II, III miejsce). Z jednej szkoły można było przesłać maksymalnie 1 pracę. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

• #SzkołaPamięta 2022

Tradycyjnie nasza szkoła przystąpiła do akcji #SzkołaPamięta. W tym czasie wspominamy ważne rocznice, wydarzenia i postacie historyczne.

28 października uczniowie klasy V złożyli kwiaty i zapalili znisz w miejscu upamiętnienia mieszkańców wsi Szczęsne, uchodźców i innych zamordowanych w styczniu 1945 r. przez żołnierzy sowieckich.

• Historia i Pamięć

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie "Historia i pamięć" zainicjowanym przez Towarzystwo Naukowe im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie w związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą utworzenia Związku Polaków w Niemczech (27 sierpnia 1922 r.).

W akcję zaangażowali się uczniowie klasy V, którzy dwukrotnie odwiedzili cmentarz w Klewkach. Zadaniem naszych podopiecznych było odnalezienie oraz uporządkowanie mogił zapomnianych grobów zasłużonych polskich Warmiaków oraz zapalenie zniczy z okazji setnej rocznicy powstania Związku Polaków w Niemczech oraz w Święto Zmarłych.

• #CodeWeek2022

W zeszłym tygodniu (17 - 21 października) obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Kodowania. To inicjatywa propagująca programowanie i umiejętności cyfrowe w ciekawy i interesujący sposób.

Klasa III na zajęciach rozwijających poznała tajniki kodowania z wykorzystaniem materiałów dostępnych w domu lub szkole w trybie offline, czyli w sytuacji gdy nie mamy dostępu do komputera lub Internetu. Przez tydzień kodowaliśmy "bez prądu" tworząc grę "wytłaczanka offline".