• Andrzejki w klasach I-III

• Andrzejki w klasach I-III były okazją do poznania andrzejkowych wróżb, degustacji smakołyków przygotowanych przez rodziców oraz wylosowania ciastka z wróżbą. Wszystkim rodzicom, którzy zadbali o zdrowy poczęstunek i pomogli w zorganizowaniu Andrzejek serdecznie dziękujemy!

• Czekoladowy Autobus

• 14 listopada 2023 r. do naszej szkoły przyjechał Czekoladowy Autobus - prawdziwa fabryka czekolady na kółkach! Uczniowie wszystkich klas mogli dowiedzieć jak powstaje czekolada, skosztować różnych jej rodzajów i wykonać czekoladki według własnego projektu. W pięknych pudełkach dzieci zabrały je do domu, aby z dumą pochwalić się swoimi wyrobami. Zajęcia były bardzo interesujące. Dziękujemy! / Jolanta Małż

• Harcerstwo - moja pasja

• W naszej szkole jest wielu uczniów, którzy aktywnie i kreatywnie spędzają czas wolny i rozwijają własne zainteresowania. Do tej grupy należy uczennica klasy VI - Janka Multan, która w zeszłym tygodniu opowiedziała koleżankom i kolegom z klasy o swojej pasji - harcerstwie. Janka należy do 1 Olsztyńskiej Drużyny Harcerek "Galaxis". Uczennica zaprezentowała i opowiedziała co to jest harcerstwo, jak harcerze spędzają czas, jak przebiega zbiórka i jak buduje się prawdziwy obóz harcerski. Janka przyszła do szkoły w pełnym harcerskim umundurowaniu i odpowiedziała wyczerpująco na pytania swoich kolegów i koleżanek. Prezentacja była jej własną inicjatywą. Wielkie brawa! Zachęcamy naszych uczniów do prezentowania swoich zainteresowań. Być może dzięki temu zainspirujecie innych.

• #CodeWeek2023

• Październik jest miesiącem KODOWANIA. W tym roku szkolnym szczególnie obchodziliśmy to wydarzenie i zaprosiliśmy uczniów do rywalizacji międzyklasowej – udziału w wielkiej grze terenowej z okazji #CodeWeek2023.

W grze wzięli udział uczniowie klas IV-VIII. Na terenie szkoły zostało ukrytych 10 zaszyfrowanych wiadomości w postaci kodów QR, które uczniowie mieli za zadanie odnaleźć i odczytać za pomocą aplikacji komórkowych.

Uczniowie odpowiadali na pytania lub wykonywali zadania związane z kodowaniem, programowaniem lub logicznym myśleniem. Na każdej karcie ukryta była również jedna litera do hasła całej gry. Hasło zostało zaszyfrowane i aby je odszyfrować należało odnaleźć Strażnika Szyfrów, którym okazała się Pani Asia - bibliotekarz. Szyfr udostępniła pod warunkiem wypożyczenia przez klasę książki o dowolnej tematyce.

Trzeba przyznać, że nasi uczniowie bardzo zaangażowali się w zabawę. Nie dość, że większości udało się wykonać wszystkie zadania i odszyfrować hasło (ZAKODOWANI), to jeszcze tego dnia biblioteka cieszyła się  dużą popularnością, a uczniowie wypożyczyli znacznie większą ilość książek, niż wymagał tego Strażnik Szyfru.

Jest nam miło poinformować, że w tej rywalizacji zwyciężyła klasa VI. Wyróżnienie nastąpi podczas apelu z okazji podsumowania I półrocza.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i wspólną zabawę. Grę terenową zorganizowały i przygotowały pani Ania (informatyka) i pani Iza (matematyka).

#CodeWeek2023 celebrowali również uczniowie klasy III. Na zajęciach rozwijających kodowali offline rozwijając umiejętność właściwego formułowania poleceń i pisania instrukcji.

• 11 Listopada - Święto Niepodległości

• 10 listopada odbył się uroczysty apel z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. O godzinie 11:11 w ramach akcji #SzkołaDoHymnu wspólnie odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego". Podczas akademii pani Jola Małż przypomniała uczniom historię odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Następnie odbyło się wspólne śpiewaniem pieśni patriotycznych i quiz historyczno-patriotyczny.

​​​​​​​

Nasi najmłodsi uczniowie również uroczyście obchodzili Święto Niepodległości. Uczniowie klas I-III wspólnie o godzinie 11:11 przyłączając się do akcji #SzkołaDoHymnu odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".

• Zajęcia o tematyce patriotycznej

• 9 listopada 2023 r. w ramach obchodów Święta Niepodległości do naszej szkoły przyjechali pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej przeprowadzając z uczniami klas I-VIII zajęcia o tematyce patriotycznej. W klasach młodszych uczniowie uczyli się przez zabawę - grali w planszówki Zwierzęca Brygada i Miś Wojtek, a w klasach starszych przeprowadzono lekcje dotyczące początków II Rzeczypospolitej.

• #SzkołaPamięta 2023

• 30 października uczniowie klasy 7 wraz z wychowawcą sprzątnęli miejsce pamięci pomordowanych mieszkańców wsi Szczęsne w 1945 roku. Inicjatywa została zrealizowana w ramach uczestnictwa w akcji #SzkołaPamięta.