Trzecioklasiści zaprezentowali uczniom klasy I prezentację multimedialną o następujących parkach: Babiogórskim, Biebrzańskim, Świętokrzyskim, Mazurskim i Bieszczadzkim. W efekcie trwających ponad miesiąc wspólnych przygotowań powstały barwne plakaty ze zdjęciami i najważniejszymi informacjami o parkach narodowych. Były też filmiki i legendy o wybranych parkach. Zespoły były perfekcyjnie przygotowane i podeszły do tematu bardzo solidnie. Gratulujemy pomysłowości i kreatywności!
Klasa III prezentuje parki narodowe w Polsce
- 5
Dzień Chleba
Prezentacja rodzajów chleba, historii, produkcji i przewozu. Zapoznanie z tradycjami związanymi z chlebem oraz degustacja wspaniałych kanapek w wykonaniu uczniów klasy I i III. Pychotka!
28
„Po naszamu. Po warnijsku”
Gminny Ośrodek Kultury w Purdzie po raz kolejny będzie współorganizatorem Regionalnego Konkursu Prezentacji Gwary Warmińskiej „Po naszamu. Po warnijsku”. W tym roku finał odbędzie się w domu kultury w Klewkach 19 listopada 2022 r.
Serdecznie zapraszamy naszych uczniów do udziału w tym wydarzeniu!
Przywitaj się z robotem
- 9
5 października uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w dniu otwartym pt. “Przywitaj się z robotem” na Wydziale Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie. Podczas wystawy dzieci miały okazję zobaczyć roboty i maszyny, które mają swoje zastosowanie w branży przemysłowej. Nasi podopieczni wysłuchali prezentacji, a także mieli możliwość porozmawiania z inżynierami i menadżerami firm dostarczających nowoczesne technologie. Uczniowie nie bali się zadawać pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Na koniec spotkania otrzymaliśmy w prezencie drewniane podstawki do smartfona.
Wizytę naszych uczniów zarejestrowały kamery i aparaty Radia Olszyn.
Sesje z plusem
Nasza szkoła bierze udział w Sesjach z plusem. Dzięki temu udziałowi uczniowie systematycznie mają sprawdzoną wiedzę i umiejętności z zakresu matematyki. Sesje te zapewniają kompleksowe przygotowanie uczniów do egzaminu ósmoklasisty. W ramach tego programu każdy uczeń na wejście, w połowie i na koniec roku szkolnego za pomocą standaryzowanych testów ma sprawdzany postęp przez cały okres nauki. Pani Iza
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
7 października nasza szkoła obchodziła Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Egzaminatorzy z klasy VII pytali młodszych i starszych czy znają tabliczkę mnożenia. Poprawne odpowiedzi dawały gwarancję tytułu eksperta w tej dziedzinie. Wszystkim gratuluję wyników. Pani Iza
6
Wszędzie pieszo lub rowerem
Co można zrobić z ziemniaka?
Uczniowie klasy I wykonali pieczątki z ziemniaka. Powstały ciekawe prace plastyczne.
6
Ludziki z warzyw i owoców
Uczniowie klas I i III dumnie prezentują zwierzątka i ludziki wykonane z warzyw i owoców. Wśród nich świnki, jelonki, króliki, jeżyki, myszki. Wszystkie piękne, pomysłowe i kolorowe. Prace naszych podopiecznych to wyjątkowa ozdoba klasowego kącika przyrodniczego.
KLASA
22KLASA III
3
Pij mleko!
Uczniowie klasy III w krainie mlekiem płynącej. Wspaniały mleczny świat i degustacja mleka to niewątpliwa atrakcja tematów o mleku i jego przetworach. Na zdrowie!
6
Dzień Chłopaka 2022
- 34
Dziś uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Chłopaka. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego złożyły serdeczne życzenia wszystkim chłopakom - tym małym i dużym - i wręczyły słodki upominek zasponsorowany przez Radę Rodziców. Ten wyjątkowy dla naszej społeczności szkolnej dzień każda klasa obchodziła indywidualnie.
Wszystkim Chłopakom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!
Europejski Dzień Języków 2022
26 września w naszej szkole odbyły się huczne obchody Europejskiego Dnia Języków. Przygotowania do tego wydarzenia uczniowie klas IV-VIII rozpoczęli już tydzień wcześniej. Nasi podopieczni wcielili się w rolę Międzynarodowych Tajnych Agentów*, którzy aby zdobyć certyfikat i dodatkowy punkt w rywalizacji międzyklasowej musieli wykonać 10 (z 51 możliwych) zadań z książeczki Tajnych Agentów. Przez cały tydzień uczniowie zaliczali zadania językowe - liczyli, rozmawiali, witali się, słuchali muzyki, czytali książki i komiksy, sporządzali listy zakupów w obcych językach. Niektórzy nawet na cały dzień zmieniali język obsługi smartfona na obcy! Wszystkim klasom udało się stanąć na wysokości zadania i stali się certyfikowanymi Agentami Międzynarodowymi. Oprócz tego każda klasa wylosowała język oraz kraj. Klasa IV wylosowała język angielski (Wielka Brytania), klasa V - język czeski (Czechy), klasa VI - język ukraiński (Ukraina), klasa VII - język włoski (Włochy), a klasa VIII - język szwedzki (Szwecja). To właśnie te języki i kraje uczniowie mieli za zadanie przybliżyć innym 26 września podczas wielkiego finału.
W poniedziałek odbył się wielki finał. Na ten dzień uczniowie naszej szkoły przygotowali się bardzo starannie. W salach lekcyjnych przebrani zgodnie z kolorystyką flagi wylosowanego kraju uczniowie wykonali wystrój nawiązujący do Europejskiego Dnia Języków, gazetkę tematyczną, przygotowali do degustacji potrawę pochodzącą z wylosowanego kraju. Starania naszych podopiecznych oceniła Komisja ds. Europejskiego Dnia Języków. Wielkim podsumowaniem uczniowskich zmagań było wspólne spotkanie na sali gimnastycznej, gdzie przedstawiciele klas przybliżyli języki i państwa za pomocą prezentacji multimedialnych. Ważnym kryterium tego zadania był mały słowniczek zawierający wybrane słowa i zwroty w języku obcym. Na koniec przedstawiciele klas wzięli udział w wielkim quizie interaktywnym z wiedzy o przedstawionych językach i krajach.
W ostatecznej klasyfikacji, po naradach komisji i ostatecznym zliczeniu wszystkich punktów, to klasa VII okazała się najlepsza. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom za ogromne zaangażowanie i wspólną zabawę z językami obcymi!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole.
PRZYGOTOWANIA
2KLASA IV - JĘZYK ANGIELSKI (WIELKA BRYTANIA)
3KLASA V - JĘZYK CZESKI (CZECHY)
9KLASA VI - JĘZYK UKRAIŃSKI (UKRAINA)
KLASA VII - JĘZYK WŁOSKI (WŁOCHY)
2KLASA VIII - JĘZYK SZWEDZKI (SZWECJA)
3WIELKI FINAŁ KLAS IV-VIII
3Podczas wydarzenia wykorzystano sprzęt, który został zakupiony z programu Laboratoria Przyszłości.
Fizyka też może być ciekawa
- 7
Uczniowie klasy VIII na lekcji fizyki, realizując temat "Elektryzowanie przez dotyk", budowali elektroskop - aparat do wykrywania ładunku elektrycznego, a właściwie napięcia elektrycznego.
Prosty elektroskop uczniowie zbudowali z pionowego, metalowego pręta, na którego końcu przymocowali dwa prostokątne listki z cienkiej folii aluminiowej. Przy zetknięciu pręta z obiektem naładowanym elektrycznie (u nas balonem i plastikowa rurą) część ładunku przepływa z tego obiektu do elektroskopu, listki folii odpychają się, wielkość odchylenia listków zależy od zgromadzonego na nich ładunku.
Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, zwłaszcza w czasie elektryzowania przedmiotów. Fizyka też może być ciekawa i uczyć przez zabawę.
Sałatka owocowa w klasie III
W trakcie realizacji tematu pt. Skarby ziemi trzecioklasiści nie po raz pierwszy odkryli, że owoce to bogate w witaminy klejnoty. Stąd też pomysł na zrobienie sałatki owocowej okazał się bardzo trafiony. Było naprawdę zdrowo, kolorowo i pysznie!
9
20 Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki - UWM
22 września 2022 r. uczniowie klasy VII i VI (2 przedstawicieli) uczestniczyli w warsztatach realizowanych przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie w ramach projektu: 20 Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki.
Podczas pierwszych „Warsztatów z nowoczesnych technologii w MCE” uczniowie odkrywali tajniki robotyki oraz podstawy programowania. Mieli również możliwość poznać i wypróbować najnowsze urządzenia interaktywne.
15Na kolejnych warsztatach pod hasłem: „Folia biodegradowalna z ziemniaka - czy to możliwe?” nasi uczniowie zostali zapoznani z metodą pozyskiwania skrobi termoplastycznej TPS. Prowadząca zajęcia pani dr inż. Elżbieta Rolka wprowadziła nas w zagadnienia związane z problemem zagospodarowania odpadów z tworzyw sztucznych oraz celowością produkcji i wprowadzania na rynek biodegradowalnych tworzyw polimerowych. Pracując w parach uczniowie samodzielnie wytworzyli folię biodegradowalną na bazie skrobi ziemniaczanej. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał certyfikat.
21Satysfakcja była ogromna a na twarzach młodzieży malowały się uśmiechy. To był bardzo dobrze spędzony czas, który minął szybko i przyjemnie.
Zielono nam...
Hodowla roślin powraca! Uczniowie klasy III rozwijają swoje zainteresowania przyrodnicze.
Obserwacja przyrody i pielęgnowanie roślin to nie tylko pasja, ale również zamiłowanie do wzbogacania kącika przyrodniczego o nowe roślinki i zbiory przyrodnicze.
Zadowoleni i uśmiechnięci uczniowie dumnie prezentują swoje kwiatki.
Drzewko od Zosi
Bardzo dziękujemy Zosi Fornalskiej z klasy I za podarowanie sadzonki drzewka. Ozdobi ono otoczenie naszej szkoły. Pierwszaki w szczególny sposób zadbają o młodą roślinkę.
Wybory SU 2022/2023
Sprzątanie świata 2022
Tak uczniowie klas I - III sprzątali świat. Zapraszamy do obejrzenia małej fotorelacji.
KLASA I
5KLASA II
3KLASA III
4
Dzień Kropki w klasach I - III
Dzień Kropki w klasach I - III przebiegał pod hasłem kolorujemy, malujemy, wycinamy, liczymy i kleimy kropki. Dużą atrakcją w klasie III była folia z pęcherzykowatymi kropkami, z których strzelały dzieci. To była fajna zabawa!
KLASA I
11KLASA II
4KLASA III
4
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie