• Witamy na stronie internetowej naszej szkoły. To miejsce ma pomóc wszystkim tym, którzy są związani z naszą placówką. Znajdziecie tu między innymi informacje o szkole, uczniach, ich sukcesach i osiągnięciach, kadrze nauczycielskiej.
              • Wizyta w LO V

29.03.2023 r. klasy VII i VIII pojechały do Liceum Ogólnokształcącego nr 5 na zorganizowane dla nich przez Panią Barbarę Lasotę zajęcia z chemii i biologii połączone z pokazem udzielania pierwszej pomocy szkolnego koła PCK. Mogliśmy nauczyć się jak zrobić fajerwerki i sztuczną krew. W pracowni biologicznej podziwialiśmy m.in. węża boa, agamę czy karaczana madagaskarskiego. Przemili licealiści oprowadzali nas po szkole. Dziękujemy! wychowawczyni kl. VIII Jolanta Małż

• Jak udzielić pierwszej pomocy?

17.03.2023 r. do szkoły przyjechali ratownicy z fundacji Vida Medica aby poprowadzić zajęcia z klasą VIII w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy pokazali jak przeprowadzać masaż serca włącznie z obsługą defibrylatora, jak układać poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, jak przewracać bezpiecznie człowieka z brzucha na plecy, aż w końcu jak pomóc osobie, która się zadławiła. Mam nadzieję, że nie będzie okazji żeby tą wiedzę wykorzystać, a jeśli tak, to że młodzież będzie umiała sprawnie udzielić pierwszej pomocy. Wychowawczyni klasy VIII Jolanta Małż

• Europejski Dzień Logopedy

6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji nasza szkolna logopedka, pani Karolina, zorganizowała zajęcia profilaktyczne dla kl. I i II. Uczniowie wzięli udział w ciekawych zabawach opartych na podstawowych grupach ćwiczeń logopedycznych. Przy wspólnej zabawie dzieci usprawniały tor oddechowy, a także ćwiczyły swoje buzie i języki. Wykonały także ćwiczenia doskonalące wymowę. Było wesoło!

• Lapbooki ósmoklasistów

Klasa VIII na podsumowanie lektury "Kamienie na szaniec" wykonała różnorodne lapbooki. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem i kreatywnością. Dodatkowo była to dobra okazja, żeby utrwalić wiedzę przed egzaminem próbnym z języka polskiego. Elżbieta Leszczyńska

• Rekolekcje

W zeszły poniedziałek w naszej szkole odbyły się rekolekcje w wyjątkowej formie. Spotkanie poprowadził Duszpasterz Młodzieży - ks. Kamil Wyszyński wraz z animatorami. Nasi goście przybliżyli uczniom postać błogosławionego Karola Acutisa. Spotkaniu towarzyszyły relikwie tego młodego błogosławionego.

• Witaj Wiosno!

W tym roku wiosnę przywitaliśmy w ... kolorowych piżamach. Ten dzień upłynął w wesołej atmosferze i nikt nie został "przepytany". Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia był nasz Samorząd Uczniowski.

• O telefonach komórkowych...

Na wniosek Samorządu Uczniowskiego Rada Pedagogiczna podjęła decyzję o zmianie dotyczącej korzystania z telefonów komórkowych podczas przerw. Trwa dwutygodniowy okres próbny, podczas którego uczniowie mogą swobodnie korzystać z telefonów. Po tym czasie okaże się czy zmiana ta zostanie z nami na dłużej. W dużej mierze zależy to od zachowania równowagi w cyfrowym świecie naszych podopiecznych.

• Pożegnanie Iry

Spotkanie klasy III z okazji pożegnania Iry. Trzecioklasiści przygotowali upominki oraz napisali podziękowanie za wspólnie spędzony czas i życzyli Irze wszystkiego dobrego i bezpiecznego powrotu do domu.

Irę pożegnali także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i wręczyli drobny prezent - tablet graficzny i słodkości. Mamy nadzieję, że Ira będzie miło wspominała pobyt w naszej szkole.

• Kangur Matematyczny 2023

16 marca 2023 r. w naszej szkole przeprowadzono Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Do jego napisania zgłosiło się 24 uczniów z klasy 2, 3, 4, 5, 6 oraz 8. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za udział. Trzymam kciuki za Wasze wyniki. Pani Iza

• Balans w cyfrowym świecie

Jak zachować równowagę w cyfrowym świecie? O bezpieczeństwie w sieci, higienie cyfrowej i netykiecie rozmawialiśmy na lekcjach informatyki z klasą IV i V. Merytoryczną część lekcji wzbogaciła kolekcja materiałów „Znajdź równowagę w cyfrowym świecie” i gra edukacyjna od Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej. W ramach utrwalenia zdobytej wiedzy uczniowie wykonali i zaprezentowali własne projekty.

• Dzień matematyki

Trzecioklasiści z zaangażowaniem i kreatywnością pracowali w grupach tworząc matematyczną grę planszową i ćwicząc tym samym nie tylko tabliczkę mnożenia, ale przede wszystkim wykorzystanie wiedzy w praktyce. Brawo trzeciaki!

Pierwszaki również obchodziły ten dzień i przekonały się, że zabawa z matematyką może być bardzo przyjemna!

• Ira wraca na Ukrainę!

Uczniowie klasy III żegnają swoją koleżankę Irę, która przyjechała do nas z Ukrainy. Wspaniały i pyszny tort był niewątpliwą atrakcją spotkania i pysznym pożegnaniem. Życzymy Irze wszystkiego najlepszego i bezpiecznego powrotu do domu!