• Witamy na stronie internetowej naszej szkoły. To miejsce ma pomóc wszystkim tym, którzy są związani z naszą placówką. Znajdziecie tu między innymi informacje o szkole, uczniach, ich sukcesach i osiągnięciach, kadrze nauczycielskiej.
              • Mikołajki 2023

6 grudnia wszystkich uczniów naszej szkoły odwiedził św. Mikołaj. Były prezenty, poczęstunki w gronie klasowym i przyjazna atmosfera. Nasi uczniowie musieli być w tym roku bardzo grzeczni. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

• Święto Pluszowego Misia

24 listopada 2023 r. odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu z uczniami do szkoły przybyły ich ukochane misie i inni pluszowi przyjaciele. Pluszowe maskotki towarzyszyły nam przez cały dzień, a nasza szkoła zamieniła się w misiową krainę. Maskotki były różne - od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Ilość pluszowych przyjaciół w tym roku była imponująca.

• Andrzejki w klasach I-III

Andrzejki w klasach I-III były okazją do poznania andrzejkowych wróżb, degustacji smakołyków przygotowanych przez rodziców oraz wylosowania ciastka z wróżbą. Wszystkim rodzicom, którzy zadbali o zdrowy poczęstunek i pomogli w zorganizowaniu Andrzejek serdecznie dziękujemy!

• Czekoladowy Autobus

14 listopada 2023 r. do naszej szkoły przyjechał Czekoladowy Autobus - prawdziwa fabryka czekolady na kółkach! Uczniowie wszystkich klas mogli dowiedzieć jak powstaje czekolada, skosztować różnych jej rodzajów i wykonać czekoladki według własnego projektu. W pięknych pudełkach dzieci zabrały je do domu, aby z dumą pochwalić się swoimi wyrobami. Zajęcia były bardzo interesujące. Dziękujemy! / Jolanta Małż

• Harcerstwo - moja pasja

W naszej szkole jest wielu uczniów, którzy aktywnie i kreatywnie spędzają czas wolny i rozwijają własne zainteresowania. Do tej grupy należy uczennica klasy VI - Janka Multan, która w zeszłym tygodniu opowiedziała koleżankom i kolegom z klasy o swojej pasji - harcerstwie. Janka należy do 1 Olsztyńskiej Drużyny Harcerek "Galaxis". Uczennica zaprezentowała i opowiedziała co to jest harcerstwo, jak harcerze spędzają czas, jak przebiega zbiórka i jak buduje się prawdziwy obóz harcerski. Janka przyszła do szkoły w pełnym harcerskim umundurowaniu i odpowiedziała wyczerpująco na pytania swoich kolegów i koleżanek. Prezentacja była jej własną inicjatywą. Wielkie brawa! Zachęcamy naszych uczniów do prezentowania swoich zainteresowań. Być może dzięki temu zainspirujecie innych.

• #CodeWeek2023

Październik jest miesiącem KODOWANIA. W tym roku szkolnym szczególnie obchodziliśmy to wydarzenie i zaprosiliśmy uczniów do rywalizacji międzyklasowej – udziału w wielkiej grze terenowej z okazji #CodeWeek2023.

W grze wzięli udział uczniowie klas IV-VIII. Na terenie szkoły zostało ukrytych 10 zaszyfrowanych wiadomości w postaci kodów QR, które uczniowie mieli za zadanie odnaleźć i odczytać za pomocą aplikacji komórkowych.

• 11 Listopada - Święto Niepodległości

10 listopada odbył się uroczysty apel z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. O godzinie 11:11 w ramach akcji #SzkołaDoHymnu wspólnie odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego". Podczas akademii pani Jola Małż przypomniała uczniom historię odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Następnie odbyło się wspólne śpiewaniem pieśni patriotycznych i quiz historyczno-patriotyczny.

• Zajęcia o tematyce patriotycznej

9 listopada 2023 r. w ramach obchodów Święta Niepodległości do naszej szkoły przyjechali pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej przeprowadzając z uczniami klas I-VIII zajęcia o tematyce patriotycznej. W klasach młodszych uczniowie uczyli się przez zabawę - grali w planszówki Zwierzęca Brygada i Miś Wojtek, a w klasach starszych przeprowadzono lekcje dotyczące początków II Rzeczypospolitej.

• Wilczy Szaniec 2023

20 października uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w wycieczce do Wilczego Szańca. Wizyta w byłej Kwaterze Wojennej Adolfa Hitlera z czasów II Wojny Światowej w Gierłoży koło Ketrzyna była okazją do wspominania ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych w ramach akcji #SzkołaPamięta, do której nasza szkoła przystąpiła także w tym roku.

• Sukcesy naszych uczniów

Z ogromną dumą informujemy, że uczeń klasy IV - Natan Jurcewicz - odniósł sukces na Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin IKO Podlasie Cup, który odbył się 21.10.2023 r. Natan wygrał trzy z czterech walk, co dało mu drugie miejsce.

Walki były zacięte, ale doświadczenie i nauka jaką otrzymał Natan od swoich mentorów przyczyniły się do zwycięstwa. Ogromne podziękowania dla Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate. Emocje sięgały zenitu, a wsparcie grupy i rodziców były nie do opisania.

• Poczuć jesień

Uczniowie klasy I malowali jesienne drzewa. W jesiennym nastroju i z uśmiechem na twarzy powstały prace, które wprowadziły jesienne barwy do sali, w której uczą i bawią się pierwszoklasiści. Praca każdej grupy jest inna, ale wszystkie piękne, barwne i niepowtarzalne. Kolorowej jesieni pierwszaki!