• Witamy na stronie internetowej naszej szkoły. To miejsce ma pomóc wszystkim tym, którzy są związani z naszą placówką. Znajdziecie tu między innymi informacje o szkole, uczniach, ich sukcesach i osiągnięciach, kadrze nauczycielskiej.
              • Obiady wrzesień 2023

Drodzy Rodzice,

informujemy, że obiady w roku szkolnym 2023/24 wydawane będą od 11 września 2023 r. Dzień żywieniowy wynosi 5 zł, a dni żywieniowych we wrześniu jest 15. Osoby chętne z korzystania z wyżywienia prosimy o dokonanie wpłaty 75 zł na rachunek bankowy:

27 8838 0005 2016 0800 2001 0037

• Kronika klasy VIII

Nasi Absolwenci podarowali swojej wychowawczyni - Jolancie Małż - wyjątkową pamiątkę - własnoręcznie wykonaną kronikę klasy VIII. Zapraszamy do obejrzenia efektów tej wspólnej i niezwykłej pracy.

23 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023.

Po ceremonii przekazania sztandaru szkoły uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce otrzymali statuetki i świadectwa z wyróżnieniem. Wzruszającą chwilą było pożegnanie klasy VIII.

Po spotkaniu na boisku szkolnym uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych na podsumownie ostatnich 10 miesięcy wytężonej pracy.

• Apel podsumowujący II półrocze

20 czerwca 2023 r. odbył się uroczysty apel podsumowujący drugie półrocze roku szkolnego 2022/2023. Uczniowie klas IV-VIII otrzymali dyplomy, zaświadczenia i nagrody za sukcesy w konkursach i wolontariacie. Wyróżnieni zostali także uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce i najwyższą frekwencją. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom wszystkich osiągnięć!

• Akcja „JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM”

7 czerwca 2023 roku o godz. 10.00 po czteroletniej przerwie, odbyła się V edycja środowiskowej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. W akcji udział wzięło kilkaset tysięcy osób: dzieci, młodzieży, ich nauczycieli, opiekunów, rodziców i wszystkich innych chętnych z całej Polski (i nie tylko) czytając książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić rekord osób czytających w tym samym momencie.
                Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.
                Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski (3500 placówek) stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę. Było nas 117 osób.
                Akcję rozpoczęliśmy na boisku, gdzie cała społeczność szkolna prezentowała przyniesione ze sobą książki oraz przebrania za

• Wycieczka klas IV-VII do Torunia

13 czerwca uczniowie klas IV-VII wzięli udział w wycieczce do Torunia. Naszą przygodę rozpoczęliśmy wcześnie rano, ponieważ w mieście Mikołaja Kopernika czekało nas wyjątkowo dużo atrakcji - zwiedziliśmy Niewidzialny Dom i starówkę miasta. W Młynie wiedzy wzięliśmy udział w rywalizacji grupowej, a w Muzeum Piernika w wyjątkowych warsztatach z wypiekania piernika. Dzień był bardzo intensywny i pełen wrażeń. Bo Toruń nie może być nudny!

• Każdy jest w czymś najlepszy!

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie klasy V przygotowali korony dla wszystkich koleżanek, kolegów i wychowawczyni klasy. Okazało się, że każdy jest w czymś najlepszy - najmądrzejszy, najzdolniejszy, najweselszy, najpiękniejszy uśmiech, najładniejsza dziewczyna, najładniejszy chłopak... Zabawa była inicjatywą uczniów i była miłym akcentem na podsumowanie roku szkolnego w gronie klasowym.

• Bal ósmoklasisty 2023

9 czerwca 2023 r. uczniowie klasy VIII bawili się na balu w restauracji Warmiński Zakątek. Pierwszym punktem programu był polonez – wcześniej trenowany pod okiem nauczycieli. Wszyscy uczniowie zaprezentowali się wspaniale. Młodzież i ich rodzice podziękowali dyrektorowi szkoły - Tomaszowi Fesnakowi i wychowawczyni - Jolancie Małż oraz wszystkim nauczycielom za kilkuletnią opiekę i nauczanie.

• Pożegnanie

6 czerwca oficjalnie pożegnaliśmy jednego z naszych nauczycieli - pana Wiesława Jaśkiewicza, który odszedł na emeryturę. Pan Wiesław przez 22 lata uczył w naszej szkole wychowania fizycznego.

Z tej okazji uczniowie przygotowali dla Pana Wiesława różne niespodzianki. Pożegnanie odbyło się na sali gimnastycznej, gdzie głos zabrał dyrektor szkoły Tomasz Fesnak oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wręczyli panu Wiesławowi pamiątki - koszulkę z podpisami wszystkich uczniów i pracowników szkoły, a także statuetkę zaprojektowaną i wydrukowaną w technologii 3D.

• Czwartoklasiści w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie k/ Ukty

Spotkanie „oko w oko” z dzikimi zwierzętami typowymi dla Mazur (np. jeleń, łoś, sarna, wilk, ryś, żbik, żuraw) czy z tymi mieszkającymi w innych rejonach świata (np. sowa śnieżna, zając bielak, mundżak chiński, jeleń Dybowskiego) było dla ucz. kl. 4 wspaniałą przygodą. Atrakcją był fakt, że większość zwierząt była oswojona i zaprzyjaźniona z człowiekiem, co umożliwiło ich głaskanie i podziwianie z bliska. Wycieczka zakończyła się integracyjnym spotkaniem w Leśnictwie Piersławek. Były kiełbaski z grilla i ogniska, pyszne domowe ciasta, napoje. Dziękujemy bardzo Panu Damianowi Oleksy za organizację i sponsoring tego przyrodniczego wydarzenia.

• Pomagamy

Klasa 6 zorganizowała kiermasz ciast, aby wspomóc byłą wychowawczynię w rehabilitacji. Zebraliśmy 570 złotych, które zostało wpłacone na zbiórkę. Serdecznie dziękujemy za Wasze dobre serce

Klasa 6 z wychowawcą

• Mariusz Czerniewicz naszym gościem