• Obudź w sobie św. Mikołaja

• Zachęcamy do udziału w przedświątecznej zbiórce artykułów na paczki świąteczne dla małych pacjentów hospicjum oraz ich rodzeństwa. Do paczek wkładamy: słodycze, kosmetyki, książeczki, zabawki, pampersy, kocyki, ręczniki, pościel, odzież. Zróbmy razem coś dobrego! Akcja trwa do 2 grudnia.

• Dyskoteka andrzejkowa

• W środę (23 listopada) uczniowie klas IV - VIII bawili się na dyskotece andrzejkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Nie zabrakło poczęstunku oraz andrzejkowych zabaw i wróżb.

To była bardzo udana impreza!

Nagłośnienie, które wykorzystano do organizacji dyskoteki, zostały zakupione z programu Laboratoria Przyszłości.

#laboratoriaprzyszłości

• Leśne makiety

• Uczniowie klasy III prezentują efekty pracy grupowej.  Wspaniałe makiety pt. „Las" powstały przy rodzinnym zaangażowaniu i pomysłowości wszystkich domowników.

• Jesienne drzewo

• Klasa II stworzyła wspólnie pracę plastyczną przedstawiającą jesienne drzewo. To była udana współpraca.

• Język chiński w naszej szkole

• W zeszłym tygodniu uczniowie klasy VII wzięli udział w lekcji języka chińskiego! Uczestnictwo w zajęciach było długo wyczekiwaną nagrodą za zwycięstwo w rywalizacjach międzyklasowych z okazji Europejskiego Dnia Języków. Co prawda język chiński nie należy do języków europejskich, ale chcieliśmy pokazać naszym uczniom, że nauka egzotycznego języka może być bardzo interesująca i przynieść korzyści w ich przyszłym życiu zawodowym.

Zajęcia poprowadziła pani Elżbieta Górska, która przedstawiła siódmoklasistom podstawy języka chińskiego. Nie zabrakło humoru i ciekawostek. Nasi uczniowie mogli również spróbować swoich sił w pisaniu znaków chińskich. To było bardzo ciekawe doświadczenie.

Serdeczne dziękujemy pani Elżbiecie za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły!

• #SzkołaDoHymnu 2022

• 10 listopada 2022 r. o godzinie 11:11 w ramach akcji #SzkołaDoHymnu wspólnie odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego".

• 11 Listopada - Święto Niepodległości

• 10 listopada odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Z tej okazji cała społeczność szkolna wzięła udział w apelu, który został uświetniony artystycznymi występami naszych uczniów, a także wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego i innych pieśni patriotycznych. Po występach uczniowie zmierzyli się w quizie z wiedzy historycznej. Na koniec nauczycielka Jolanta Małż odebrała oficjalne gratulacje od pana dyrektora Tomasza Fesnak za przyznany niedawno medal Komisji Edukacji Narodowej.

Sprzęt, który wykorzystano do moderacji apelu, został zakupiony z programu Laboratoria Przyszłości.

#laboratoriaprzyszłości

• Światowy Dzień Postaci z Bajek

• W piątek uczniowie naszej szkoły podjęli wyzwanie i licznie przebrali się za postacie z bajek, filmów i seriali. Dla uczestników zabawy Samorząd Uczniowski przygotował słodkie niespodzianki. To był bardzo kolorowy dzień. Wszystkim przebierańcom gratulujemy kreatywności!

• "Tu jest moja mała ojczyzna"

• Z radością informujemy, że Zuzia Biermann

z klasy VI zajęła II miejsce

w konkursie literacko-fotograficznym

,,Tu jest moja mała ojczyzna".

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa warmińsko-mazurskiego. Organizatorem konkursu był Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. Konkurs miał charakter interdyscyplinarny (polonistyczny, historyczny, plastyczny, fotograficzny). Zadaniem ucznia było napisanie wiersza (utworu poetyckiego) na temat: ,,Tu jest moja mała ojczyzna”. Do utworu należało dołączyć fotografię ilustrującą wiersz.  Prace konkursowe były oceniane w 2. kategoriach: - klasy IV-VI - klasy VII-VIII Komisja konkursowa wyłoniła 3 najlepsze prace w każdej z kategorii (I, II, III miejsce). Z jednej szkoły można było przesłać maksymalnie 1 pracę. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Zapytano mnie kiedyś – gdzie jest Twój dom?

Odrzekłam bez wahania.

Mój dom jest tam gdzie moja rodzina,

Tam gdzie mama piecze ciasta,

Tam gdzie tata łowi  ryby,

Tam gdzie siostra się maluje,

Tam gdzie dziadek pogwizduje.

Moje miejsce to wieś ,w której mieszkam ,którą znam .

Malutka ,warmińska z dala od zgiełku i gwaru ulic, jakby schowana.

Trękus to moja ukochana kraina,

Tam gdzie stara, biała kapliczka,

Tam gdzie jezioro widać z okna,

Tam gdzie do lasu bliżej niż do miasta,

Tam gdzie sąsiedzi witają serdecznie.

Jestem szczęśliwa w mojej małej ojczyźnie.

Tu jest moje miejsce na Ziemi.

Tu mam spokój i duszy ukojenie,

Tu rozkwitam niczym kwiat,

Tu czas płynie wolniej,

Tu chcę być i zostać na zawsze…

Zuzanna Biermann

Fotografia ilustrującą wiersz - Zuzanna Biermann

• #SzkołaPamięta 2022

• Tradycyjnie nasza szkoła przystąpiła do akcji #SzkołaPamięta. W tym czasie wspominamy ważne rocznice, wydarzenia i postacie historyczne.

28 października uczniowie klasy V złożyli kwiaty i zapalili znisz w miejscu upamiętnienia mieszkańców wsi Szczęsne, uchodźców i innych zamordowanych w styczniu 1945 r. przez żołnierzy sowieckich.

Klasa III symbolicznie zapliła znicz przy kapliczce znajdującej się w Szczęsnem.