Fotki z zajęć klasy drugiej z nauki przygotowywania surówek z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny. Uczniowie po określeniu jadalnej części surowego warzywa własnoręcznie wykonywali surówki według przepisów. Były trzy warianty. Głosowanie po degustacji pierwsze miejsce przyznało surówce "na bogato", składającej się z 8 składników. Zajęcia prowadziła M. Scharnowska
SZANOWNI Rodzice oraz DRODZY UCZNIOWIE
W nawiązaniu do międzynarodowej kampanii „Sprzątanie Świata” (Clean Up the World) zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w III edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem: „ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY – ODBIERZ NOWY APARAT FOTOGRAFICZNY”.
Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak ołów oraz kadm i są zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby. Do 10 listopada nasza szkoła będzie zbierać powyższy sprzęt. Każda szkoła ma jednakowe szanse na nagrody, ponieważ liczy się aktywność wyrażona w relacji ilości kg telefonów do ilości uczniów w szkole. PAMIĘTAJ BĄDŹ EKO! Sprzęt przynosimy do sali 7 - pani Iza.
W poniedziałek 22. 09.2014 roku Szkolne Koło Caritas wraz z uczniami klasy VI zorganizowało zbiórkę pieniędzy dla Franciszki - koleżanki z Afryki. Już od 5 lat wspomagamy ją materialnie organizując, kiermasze i zbiórki pieniędzy.
Promując zdrowe odżywianie , nasza akcja charytatywna odbyła się pod hasłem:
„Zajadajcie sałatki owocowe, a będziecie mądre i zdrowe”.
W kiermaszu wzięli udział uczniowie z wszystkich klas przynosząc owoce, z których klasa VI przygotowała pyszne sałatki.
Dziękujemy uczniom , rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się do udziału w tak piękną akcję jaką jest niesienie pomocy potrzebującym. Macie wielkie serca i umiecie się dzielić. Dziękujemy!
Wychowawczyni klasy VI Izabella Czaplińska
Opiekunka SKC Henryka Chudzik
IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, odbywająca się zawsze w ostatni piątek września, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
W naszej Szkole Święto Tabliczki Mnożenia obchodzić będziemy 26 września 2014r. Podczas lekcji matematyki będzie można zdobyć "Certyfikat Mistrza Tabliczki Mnożenia", a podczas przerw starsi uczniowie będą chodzić i odpytywać Was z jej znajomości. Dobre odpowiedzi będą nagradzane słodkością. Powodzenia - pani Iza
Ognisko klasy V
16.09.2014r. Rodzice Ani Dołęgi zaprosili klasę piątą na ognisko klasowe. W piękną, słoneczną pogodę mogliśmy upiec i zjeść kiełbaski i ziemniaki. Śmiechu było co nie miara podczas konkursów, które wymyśliły Wiktoria Kossak i Ania Dołęga. W zawodach nosiliśmy ziemniaki na plecach na czworakach, turlaliśmy się na wyścigi z niewielkiej górki i na czas obgryzaliśmy jabłka zawieszone na sznurkach. Dużo emocji wzbudziło też szukanie cukierków ukrytych w ogrodzie.
Cała klasa piąta z wychowawczynią dziękuje rodzicom Ani za zaproszenie .
Konkurs
"BATERIE NA WAGĘ CZYSTEGO ŚRODOWISKA"
W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła przystąpiła do konkursu zorganizowanego przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego polegającego na zbiórce baterii przez uczniów. Konkurs polega na tym, aby w jak największej ilości uczniowie i wszystkie zainteresowane osoby przynosiły do szkoły zużyte baterie. Będziemy je zbierać do 1 grudnia 2014 r. O zwycięstwie decyduje waga zebranych baterii przypadająca na liczbę uczniów w szkole. W konkursie szkoła może wygrać atrakcyjne nagrody m.in. monitory interaktywne, tablice multimedialne, laptopy, projektory. Zachęcamy uczniów, rodziców, przyjaciół szkoły do licznego udziału w tej ekologicznej zbiórce. Warto powalczyć o nagrody i zadbać o środowisko przyrodnicze.
Obejrzyj w zakładce Album fotograficzny zdjęcia uczniów klasy I i II, którzy 7 września uczestniczyli w Mszy Świętej w kościele w Klewkach. Dzieci przyniosły ze sobą plecaki, aby Ksiądz Proboszcz pościęcił ich przybory szkolne na nowy rok szkolny.
Kliknij na poniższy link i ściągnij informacje o Sprawdzianie 2015. Zapraszamy.
Przeczytaj o godzinach pracy biblioteki szkolnej i lekturach obowiązkowych w zakładce Biblioteka. Zapraszamy.
Uczniowie klasy trzeciej powitali w swoim gronie nową koleżankę Maję. Pierwszy dzień w szkole stał się
doskonałą okazją do wspólnych zabaw integracyjnych i wzajemnego poznania.
Oto nasze wesołe pierwszaki. Mamy nadzieję, że jest im dobrze w naszej szkole, bo uśmiechy nie schodzą z ich twarzy. Witajcie kochani raz jeszcze.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczęsnem
serdecznie zaprasza dzieci, uczniów, rodziców i nauczycieli
na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014 / 2015,
które odbędzie się dnia 1 września 2014 roku o godz. 8.30.
W załączeniu rozkład jazdy pojazdów dowożących uczniów w dniu 1 września 2014 r.
Rozkład jazdy pojazdów dowożących uczniów do Szkoły Podstawowej w Szczęsnem
w dniu 1 września 2014 r.
Trasa I – Bus, przewoźnik LE - TRANS Pan Leszek Czarnota
Godz. odjazdu rano
7.45
7.50
8.00
8.05
8.08
8.11
8.17
8.20
8.25
Szkoła/miejscowość
Wygoda
Kaborno
Klewki
Szczęsne
St.Olsztyn
Szczęsne
Trękus
Linowo
Szczęsne
Godz. odjazdu po południu
9.30
9.35
9.40
9.45
9.50
10.00
10.05
10.15
10.20
Szkoła/miejscowość
Szczęsne
St.Olsztyn
Szczęsne
Linowo
Trękus
Szczęsne
Klewki
Kaborno
Wygoda
Trasa II – Gimbus, przewoźnik Pan Ryszard Grenda
Godz. odjazdu rano
8.08
8.10
8.15
8.20
8.25
Szkoła/miejscowość
Trękusek
Trękusek
osiedle
Wojtkowizna
Klewki
Szczęsne
Godz. odjazdu po południu
9.30
9.35
9.40
9.45
9.50
Szkoła/miejscowość
Szczęsne
Klewki
Wojtkowizna
Trękusek
osiedle
Trękusek
WYPRAWKA SZKOLNA 2014/2015
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczęsnem informuje, że wzorem lat ubiegłych również w roku szkolnym 2014/2015 realizowany będzie Rządowy program pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”.
Uprawnionymi do otrzymania pomocy finansowej na zakup podręczników są :
- uczniowie uczęszczający w roku szkolnym 2014/2015 do klas II, III lub VI pochodzący z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 539 zł netto
- uczniowie pochodzący z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie przekracza powyższe kryteria dochodowe, znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej (art. 7 Ustawy o pomocy społecznej).
Dokumentowanie zakupu podręczników.
W przypadku zakupów indywidualnych dowodem zakupu podręczników, jest
faktura VAT wystawiona imiennie na ucznia, rodzica (prawnego opiekuna, rodzica
zastępczego), rachunek, paragon lub oświadczenie o zakupie odpowiednio
podręczników lub materiałów edukacyjnych. Oświadczenie o zakupie powinno dodatkowo
zawierać informację o rozliczeniu wydatków tylko w ramach Rządowego programu
pomocy uczniom w 2014 r. - „Wyprawka szkolna”.
W przypadku zakupu podręczników dla grupy uczniów, koszt zakupu zwracany jest po
przedłożeniu potwierdzenia zakupu wystawionego przez podmiot dokonujący zakupu.
Potwierdzenie zakupu powinno zawierać w szczególności:
- imię i nazwisko ucznia, klasę, do której uczeń będzie uczęszczał, adres szkoły,
- wykaz zakupionych podręczników lub materiałów edukacyjnych,
- kwotę zakupu, datę zakupu i czytelny podpis osoby dokonującej zakupu.
Potwierdzenie wystawia podmiot dokonujący zakupu, na podstawie faktury VAT i listy
uczniów, dla których zakupiono podręczniki i materiały dydaktyczne.
Pomoc finansową przyznaje dyrektor szkoły, do której uczęszcza uczeń po rozpatrzeniu wniosku złożonego przez rodziców (opiekunów prawnych, rodziców zastępczych), a także dyrektora szkoły.
Wniosek (wzór do pobrania u dyrektora szkoły lub ze strony szkoły) należy złożyć do dyrektora szkoły w terminie do dnia 05 września 2014 r.
"Niech żyją wakacje, niech żyje pole i las, i niebo i słońce, wolny swobodny czas”
Bezpiecznego, radosnego odpoczywania, niezapomnianych wrażeń oraz szczęśliwego powrotu do szkoły wszystkim UCZNIOM życzą Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy obsługi.
Młodsze dzieci też podróżują. 18 czerwca odbyła się wycieczka uczniów klas 1-3 do DINOPARKU w Malborku. Spotkanie z prehistorią oraz prawdziwe zwierzęta, kino 5D i plac zabaw (marzenie). Na koniec Muzeum Skamieniałości. Edukacja i zabawa. Oprócz humorów dopisała nam również pogoda.
Dzień Matki w naszej szkole to szczególny dzień. W tym roku uroczystość przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy pierwszej. Na sali gimnastycznej zaprezentowały swoje talenty recytatorskie, wokalne i taneczne. Były również prezenty dla Mam, laurki i życzenia. Po zasłużonych brawach czekał na wszystkich poczęstunek ze świeżych owoców. Uroczystość przygotowały i poprowadziły wychowawczynie klas: Joanna Głażewska i Małgorzata Scharnowska. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i tańca krakowiaka w wykonaniu uczniów klasy pierwszej.
Obejrzyj filmik z Festynu Rodzinnego 2014 klikając na link http://youtu.be/FnYpli9VFuM
EKO-DZIEŃ DZIECKA W TEATRZE JARACZA
Uczestnicy zajęć „Tworzymy baśnie”–uczniowie naszej szkoły z klas IV-V -realizowanych w ramach projektu „Klub młodych omnibusów” dnia 1 czerwca bieżącegoroku wzięli udział w niezwykłym spotkaniu w Olsztyńskim Teatrze im.Stefana Jaracza. Z okazji Dnia Dziecka obejrzeli oryginalną, nowatorską , na wesoło przedstawioną sztukę teatralną- bajkę pod tytułem „Eko-Man” autorstwa Aleksandry Kolan, dotyczącą ochrony i dbałości o nasze najbliższe środowisko.
W ekologicznym spektaklu uczestniczyli wszyscy nasi uczniowie uczęszczający na zajęcia. Zaraz po przedstawieniu spotkali się także z aktorskimi animacjami i malowaniem twarzy. Jednak największym przeżyciem szesnastoosobowej grupy był udział w losowaniu nagród, które-od życzliwych sponsorów –zdobyli organizatorzy teatralno-ekologicznego przedsięwzięcia . Ogromne szczęście spotkało uczennicę klasy VI Natalię Hulewicz, która wylosowała piękny, nowiusieńki rower młodzieżowy.
Niedzielny wyjazd do teatru z okazji Dnia Dziecka był wspaniałym pożegnaniem z dwuletnim projektem „Tworzymy baśnie” oraz ciekawą formą spędzenia wolnego czasu przez naszych uczniów.
Organizatorka wyjazdu –Alicja Magnuszewska
Mamy już za sobą tradycyjną wycieczkę krajoznawczą. Tym razem wyruszyliśmy na Szlak Piastowski. Żnińską Koleją Wąskotorową dotarliśmy do Biskupina, gdzie zwiedziliśmy prastary gród. Promem dopłynęliśmy do Ostrowa Lednickiego, by poznać pozostałości starego grodziska. W Parku Miniatur w Pobiedziskach zobaczyliśmy wykonane w skali makiety najważniejszych zabytków Wielkopolski. Kruszwica to oczywiście Mysia Wieża i kościół romański. W drodze powrotnej zajechaliśmy do Inowrocławia. Spacer wokół solankowych tężni był ciekawym punktem wycieczki. W mieście Kopernika byliśmy na lekcji muzealnej w ratuszu i zwiedziliśmy starówkę. Zakup toruńskich pierników był ostatnim punktem naszej wyprawy. Teraz pozostały tylko wspomnienia zapisane na fotografiach.
Archiwum Aktualności