• Witamy na stronie internetowej naszej szkoły. To miejsce ma pomóc wszystkim tym, którzy są związani z naszą placówką. Znajdziecie tu między innymi informacje o szkole, uczniach, ich sukcesach i osiągnięciach, kadrze nauczycielskiej.
              • 250 rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej

250 lat temu, 14 października 1773 roku, na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, sejm powołał do życia Komisję Edukacji Narodowej - pierwsze ministerstwo oświaty publicznej w Polsce. Powszechnie to wydarzenie obchodzone jest co roku jako Dzień Nauczyciela.

Z tej okazji 13 października 2023 r. uczniowie klasy VIII pod opieką wychowawczyni Joanny Jaśkiewicz przygotowali uroczystą akademię poświęconą historii KEN. Część artystyczną uświetniły występy uczniów - na instrumentach zagrali Klaudia Dziekońska z klasy V i Wiktor Nagórski z klasy VIII.

• Spotkanie z pisarzem

9 października uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem panem Jackiem Łapińskim. Podczas niego młodzież dowiedziała się interesujących informacji o autorze, a także dlaczego warto czytać i rozwijać swoje pasje. Dziękujemy Pani Jolancie Gierach dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Purdzie za zorganizowanie tego wydarzenia.

• Dzień Jabłka

Uczniowie klas I-III kolejny raz wzięli udział w obchodach Dnia Jabłka. Była to świetna okazja do pogadanki na temat zdrowego odżywiania, zajęć plastycznych, matematycznych, degustacji jabłek. Okazało się też, że z jabłek można wyczarować wspaniały deser oraz upiec szarlotkę, która będzie pyszną propozycją na wspólne, rodzinne spędzenia czasu wolnego. Powodzenia i smacznego!

• W stadninie koni

W ramach światowego Dnia Zwierzàt uczniowie klas I-III odwiedzili stadninę koni w Marengo. Dzieci podziwiały alpaki, konie i karmiły zwierzęta marchewkami. Było też spotkanie z folklorem, strojami regionalnymi Warmii, nauka pofajdoka i zajęcia origami. Na koniec spotkania - pieczenie kiełbasek i zabawy ruchowe na placu i boisku trawiastym otaczającym siedlisko. Natura, konie i folklor to motywy przewodnie spotkania oraz przede wszystkim integracja klas I - III.

• Dzień Chłopaka 2023

29 września cała Szkoła Podstawowa w Szczęsnem świętowała Dzień Chłopaka. Wszystkim chłopcom życzenia składały przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego wręczając słodki upominek od Rady Rodziców.

Uczniowie mieli okazję również do wspólnej zabawy we własnych gronach klasowych. W każdej klasie odbył się poczęstunek. Były też prezenty i zabawy związane Dniem Chłopaka. Dziękujemy serdecznie wszystkim Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego udanego dnia

• Europejski Dzień Języków

Co roku nasza szkoła hucznie obchodzi Europejski Dzień Języków. I w tym roku - 26 września - z tej okazji odbył się wielki teleturniej inspirowany popularnym programem telewizyjnym "Jeden z dziesięciu". Uczniowie klas IV - VIII mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z języka polskiego, angielskiego i niemieckiego. Rywalizacja była bardzo wyrównana. W finale znaleźli się uczniowie klas VI, VII i VIII. Ostatecznie naszym "jednym z dziesięciu" został Kacper Szulc - uczeń klasy VIII - który dla swojej klasy zdobył nagrodę - niespodziankę. Drugie miejsce zajęła Julia Mróz (klasa VI), trzecie - Zuzanna Biermann (klasa VII). Ogromne gratulacje dla zwycięzców i dla wszystkich uczestników konkursu.

• Nauka przez zabawę

Uczniowie klasy ósmej na lekcji biologii budowali jadalny model DNA. Bawiąc się poznali strukturę DNA oraz regułę parowania zasad. W ten sposób trudne treści stały się łatwiejsze do zrozumienia. Brawo ósmoklasiści.

• Europejski Dzień Języków 2023

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków.
                Z tej okazji zapraszamy we wtorek uczniów klas IV-VIII do udziału w wielkim teleturnieju z wiedzy z języka polskiego, angielskiego i niemieckiego.
                W poniedziałek poznacie szczegóły.
                Jak się przygotować?
                1. Każda klasa wybiera dwóch przedstawicieli, którzy wezmą udział w teleturnieju (drogą losowania, ochotnicy - to Wasz klasowy wybór - niech to będą osoby, które interesują się językami).
                2. Tego dnia ubierzcie się zgodnie z wylosowaną kolorystyką - integracja i wsparcie klasowych przedstawicieli są bardzo ważne. Niech podczas turnieju poczują, że jesteście z nimi! Losowanie odbędzie się w poniedziałek.
                3. Teleturniej odbędzie się 26 września (we wtorek) na 5. godzinie lekcyjnej.
                4. Zapraszamy do wspólnej zabawy i celebrowania Europejskiego Dnia Języków.
                5. Nagrodą w poprzednim roku była lekcja języka chińskiego. W tym roku przygotowaliśmy

• Sprzątanie Świata

Uczniowie klas I-III przyłączyli się do 30. finału ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata i zgodnie z tegorocznym hasłem kampanii „Sprzątanie świata łączy ludzi" wspólnie posprzątali najbliższe otoczenie szkoły.

• Dzień Kropki w klasach I-III

Pierwszoklasiści po raz pierwszy brali udział w obchodach Dnia Kropki. Z ogromnym zainteresowaniem i entuzjazmem wyklejali plasteliną kolorowe kropki, oglądali film o historii kropki i pomysłach na zabawy kreatywne z kropką w roli głównej. Super pierwszaki, super zabawa i super prace. Brawo pierwszoklasiści!

• Trzecioklasiści kodują

Na zajęciach rozwijających trzecioklasiści poznają świat kodowania i programowania - póki co - bez użycia komputera. Choć brzmi to całkiem poważnie, są to zabawy, które uczą logicznego myślenia, formułowania poleceń, a także umiejętności wyciągania wniosków z popełnionych błędów. Może w klasie III jest przyszły programista?