• Witamy na stronie internetowej naszej szkoły. To miejsce ma pomóc wszystkim tym, którzy są związani z naszą placówką. Znajdziecie tu między innymi informacje o szkole, uczniach, ich sukcesach i osiągnięciach, kadrze nauczycielskiej.
              • Obchody świąt majowych

30 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający Święta Majowe - Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe 3 Maja. Podczas wydarzenia wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Podsumowaniem uroczystości był interaktywny test z wiedzy o świętach majowych, który ostatecznie wygrała klasa VI.

• Żywa lekcja muzyki w filharmonii

26 kwietnia uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w żywej lekcji muzyki w Warmińsko - Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Niektórzy mogli nawet wczuć się w rolę prawdziwego dyrygenta. Po zajęciach nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć próbę generalną do koncertu synfonicznego. To było wyjątkowe przeżycie!

• Fonoholizm - nowe uzależnienie

Trudno jest nam dzisiaj wyobrazić sobie młodego człowieka bez telefonu komórkowego. Smartfony bezsprzecznie ułatwiają nam życie i dają poczucie bezpieczeństwa. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że ich nadmierne użytkowanie może prowadzić do uzależnienia.

Na spotkaniu szkolnym klas III-VIII rozmawialiśmy o fonoholiźmie i konsekwencjach braku balansu w cyfrowym świecie. Uczniowie klasy VI przedstawili spektakl ciekawie nawiązujący do problemu. Na koniec zostały omówione wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów klas IV-VIII. Cieszymy się, że większość naszych podopiecznych deklaruje się, że nadal woli spędzać czas z rodziną i przyjaciómi w realnym świecie.

• Dzień Ziemi 2024

Uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w corocznych obchodach Dnia Ziemi.

Na lekcji biologii obejrzeli film o szkodliwości plastiku dla środowiska przyrodniczego, wykonali projekty nadruków promujących święto naszej planety na szablonach koszulek, uczestniczyli w konkursie ze znajomości rekordów polskiej fauny. Dziękujemy uczniom za udział w tym wydarzeniu.

• Wizyta w bibliotece

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią panią Anią uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach bibliotecznych z panią Asią Jaśkiewicz. Na zajęciach przypomnieliśmy sobie podstawowe informacje o gatunkach literackich oraz rozmawialiśmy o tym co chętnie czytamy i jakie pozycje książkowe chętnie widzielibyśmy w naszej bibliotece. Nie obyło się też bez "polecajek" książkowych - uczniowie opowiadali o książkach, po które ich zdaniem warto sięgnąć. To był wartościowo spędzony czas. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie poczuli się zainspirowani do czytania.

• Wizyta w Centrum Polsko-Francuskim

9 kwietnia uczniowie klas III, IV i VIII wyjechali do Olsztyna do Centrum Polsko-Francuskiego na wyjątkową lekcję języka francuskiego. Claire i pani Ania nauczyły uczniów najprostszych zwrotów i opowiedziały jak obchodzi się poniedziałek wielkanocny we Francji. Po zajęciach wszyscy poszliśmy na gorącą czekoladę do pijalni czekolady Wedel.

• Dzień Ziemi w klasie I

Pierwszoklasiści świętowali w sposób twórczy obchody Dnia Ziemi. W swoich pracach plastyczno - technicznych zaprezentowali swoje wyobrażenie błękitnej planety. Do ich wykonania wykorzystali między innymi kartonowe i plastikowe pudełka, farby, elementy piankowe i płyty CD. Zaangażowanie, pomysłowość, praca w grupie były niewątpliwą atrakcją święta naszej planety.

• Natan ponownie na podium

Niedawno zostaliśmy poinformowani o nowych sukcesach sportowych naszego ucznia - Natana Jurcewicz, ucznia klasy IV.

Sobota, 6 kwietnia 2024 r. była naznaczona sukcesami sportowymi zdeterminowanych i świetnie przygotowanych zawodników Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate w Węgorzewie. W tym dniu sportowcy walczyli w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Węgorzewa.

• Bawimy się w teatr

Klasa druga przeniosła się w magiczny świat teatru. Wykonane z drewnianych łyżek postacie stały się wróżkami, postaciami z gier komputerowych oraz znanych bajek. W tym dniu nie brakowało radosnej zabawy.

• Wielkie brawa dla naszych uczniów

Z wielką radością informujemy, że tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki uzyskał ucz. kl. VIII Wiktor Nagórski zaś z biologii ucz. kl. VIII Antonina Załęcka.

Tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki uzyskał ucz. kl. VIII Kacper Szulc.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na dalszej ścieżce kariery naukowej.

• Szkolny Konkurs Recytatorski klasy IV-VI

19 marca 2024 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV-VI. Do artystycznych zmagań przystąpiło 9 uczniów. Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. I miejsce zajął Szampon Wasilewski z klasy VI II miejsce zdobyła Anastazja Kowacz z klasy IV. Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołą na Gminnym Konkursie Recytatorskim w Purdzie.

• Witaj Wiosno!

Powitanie Wiosny i urodziny Natana z klasy I to była świetna okazja okazja do zajęć plastycznych i zabaw integracyjnych oraz świętowania urodzin kolegi z klasy. Wszystkiego najlepszego Natan!