Aktualności
Sianko na stół wigilijny
W dniach 20-21-22 grudnia 2016 roku nasze Szkolne Koło Caritas przeprowadziło sprzedaż sianka na stół wigilijny. Dziękujemy wszystkim, którzy kupując sianko wspomogli Franciszkę z Afryki.
Niech Boża Dziecina błogosławi i obdarza hojnie swoimi łaskami tych którzy potrafią w życiu codziennym czynić uczynki miłości.
Opiekunka SKC Henryka Chudzik
Spotkanie wigilijne
W niedzielę 18 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe dla dzieci komunijnych i ich rodzin. Tego dnia wspólnie świętowaliśmy przyjście na ziemię Syna Bożego. W uroczystości wzięli udział ks. Mariusz Rybicki i wychowawczyni Joanna Głażewska. Uczniowie oddali hołd Dzieciątku recytacją wierszy, śpiewem kolęd, a także wykonali wokół żłóbeczka taniec uwielbienia. Po życzeniach i łamaniu się opłatkiem odbyliśmy wspólną wigilię w atmosferze radości i serdeczności. Dzieci wzięły udział w konkursie wiedzy o Bożym Narodzeniu i zagadkach związanych z tymi świętami.
Dziękuję wszystkim rodzicom i miłym gościom za obecność i przygotowanie tej radosnej uroczystości.
Katechetka Henryka Chudzik
Szóstego grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Samorządu Uczniowskiego "Kto przebrany - nie pytany". Celem tej akcji było ubranie elementu stroju w kolorze czerwonym, bądź ubranie świątecznej czapki Mikołaja. Wszyscy uczniowie zastosowali się do reguł zabawy, aby w tym dniu nie być pytanym podczas lekcji
Pani Iza
Szkolne Koło Caritas
6 grudnia przeprowadziliśmy w naszej szkole akcję charytatywną „ I Ty możesz zostać Św. Mikołajem”. Tego dnia odbyła się zbiórka słodyczy przyborów szkolnych , zabawek dla dzieci z hospicjum domowego w Olsztynie. Następnego dnia Pani z hospicjum przybyła do naszej szkoły i odebrała 4 kartony prezentów, którymi zostaną na święta obdarowane chore dzieci. Gratuluję i dziękuję uczniom i rodzicom naszej szkoły za miłość i hojność, za dary serca którymi potraficie się dzielić.
Szkolne Koło Caritas
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, podczas której można się oderwać od szarej, szkolnej rzeczywistości i przenieść w świat fantazji. Z tej okazji 23 listopada w naszej szkole zorganizowana została dyskoteka andrzejkowa. Nasz didżej zadbał, by podczas zabawy nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy. Dzięki temu wszyscy wspaniale się bawili od pierwszej do ostatniej minuty. Dyskoteka obfitowała w szereg atrakcji. Jak każe tradycja, nie obyło się bez wróżb. W podczs nich między innymi chętni mogli poznać swoją przyszłość i skosztować pysznej mufinki z wróżbą. Wszyscy uczniowie skończyli dyskotekę andrzejkową w dobrym i radosnym nastroju. Teraz czekają na następną…
Opiekun SU pani Iza
We wtorek 29 listopada dziesięcioro uczniów z klasy IV, V i VI wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym.
Swoją wiedzę religijną sprawdzali:
Amelka Mąka kl. IV
Alicja Bubeła kl.V
Agata Góralska kl.V
Tobiasz Kłos kl.V
Mateusz Krajewski kl.V
Adrianna Gwiazda kl.VI
Patrycja Kozłowska kl.VI
Kacper Duszyński kl. VI
Maciej Kuciński kl. VI
Wiktor Koszela kl. VI
Gratuluję wszystkim uczestnikom. Już jesteście zwycięzcami ponieważ podjęliście trud przygotowania się do zmagań konkursowych, tym samym pogłębiliście swoją wiedzę religijną.
Dziękuję Wam i Waszym Rodzicom.
Czekamy na wyniki konkursu do stycznia 2017 roku.
Katechetka Henryka Chudzik
Drodzy Uczniowie o Wielkich Sercach
W imieniu Szkolnego Koła Caritas dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w akcji „Jedz smacznie i zdrowo”.
W listopadzie przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy dla Franciszki koleżanki z Afryki. Kupując sałatki owocowe wsparliście finansowo koleżankę z Togo, zebraliśmy sumę 200 złotych.
Dziękujemy Wam za to, że pomagacie potrzebującym i spełniacie dobre uczynki.
Opiekunka SKC Henryka Chudzik Katechetka
VI GMINNY KONKURS PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ
NASZA SZKOŁA W SZCZĘSNEM ZDAŁA NA 6
W bieżącym roku VI Gminny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej odbył się 19 listopada 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Klewkach. Uroczystość punktualnie o godzinie 10/00- rozpoczęli: Państwo Maria i Stefan Ruchlewicz jako przedstawiciele -Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Klewkach.
Zapoznali zgromadzonych z harmonogram uroczystości i serdecznie powitali zaproszonych gości oraz uczestników zmagań konkursowych –przede wszystkim dzieci, rodziców, opiekunów, nauczycieli - z miejscowości terenu gminy Purda czyli z Butryn, Klewek, Klebarka Wielkiego ,Nowej Wsi, Purdy i Szczęsnego.
Patriotyczne sobotnie spotkanie zostało zorganizowane pod patronatem Wójta Gminy Purda Piotra Płoskiego, Księdza Proboszcza Parafii Klewki Mariusza Rybickiego, Prezesa Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Klewkach Stefana Ruchlewicza , Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Agnieszki Budziszewskiej, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Szczęsnem Marzeny Bartosek.
Zaraz na wstępie uroczystości przedstawiono członków komisji konkursowych w obu kategoriach , czyli pieśni i poezji.
W kategorii –pieśń oceniali:
- Marzena Bieńkuńska –nauczyciel muzyki, kierownik sekcji fortepianu w Olsztyńskiej Szkole Muzycznej.
- Krystyna Kwash –wieloletnia wicedyrektor Olsztyńskiej Szkoły Muzycznej I i II stopnia.
- Mirosława Nowak Dobrychłop –nauczycielka w Olsztyńskiej Szkole Muzycznej.
W kategorii –poezja oceniali:
1. Zenon Złakowski –pierwszy prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej, pisarz, poeta, publicysta.
2. Ks. Jan Pietrzyk – proboszcz parafii Butryny, poeta, historyk, autor wielu książek o Prusach.
- Renata Naworska–emerytowana nauczycielka, członek zarządu Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej.
Część konkursową sobotniego spotkania rozpoczęły przedszkolaki z czterech placówek naszej gminy, czyli: Butryn, Klewek, Klebarka Wielkiego i Purdy. Dzieci pokazały się jako pierwsze i zauroczyły wszystkich obecnych pięknie przygotowanymi wierszami i piosenkami o ojczyźnie i o miłości do niej .
Po występach maluchów nastąpiła krótka przerwa na obrady jurorów i słodki poczęstunek.
Wkrótce jurorzy ogłosili wyniki, na które-jako pierwsi- przedszkolaki czekali z utęsknieniem.
- I miejsce -Publiczne Przedszkole „Jarzębinki” w Klewkach,
- II miejsce -Przedszkole Samorządowe „Magiczny dom Puchatka” w Butrynach,
II miejsce -Przedszkole przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Klebarku Wielkim,
- III miejsca -Przedszkole przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Purdzie.
O godzinie 11.30 rozpoczął się drugi etap zmagań konkursowych. Najpierw uczniowie z klas I-III , a po nich przedstawiciele klas IV-VI z pięciu szkół gminy Purda pięknie pokazali się w obu kategoriach. Recytowali i śpiewali o wolności, autonomii ojczystego kraju , o dumie z przynależności do Polski. Szkoły podstawowe reprezentowała liczna grupa uczniów, z klas I-III pokazało się: 12-oro dzieci, z klas IV-VI jeszcze więcej, bo 17-oro uczniów.
Gdy prace komisji konkursowych dobiegły końca, nadszedł moment podziękowań uczniom za zaangażowanie i piękne popisy artystyczne, a nauczycielom i rodzicom za rzetelne przygotowanie dzieci. Ogłoszono wyniki.
W kategorii -pieśń- klasy I-III :
- I m Dawid Pokropski SP Szczęsne
- II m Bartosz Orzoł ZSP Klebark Wielki
- III m Dominika Bogucka ZSP Butryny
W kategorii –poezja-klasy I-III :
- I m Hanna Kaźmir ZSP Klebark Wielki
- II m Ewa Biermann SP Szczęsne
- III m Wiktoria Nawrocka SP Szczęsne
W kategorii –pieśń-klasy IV-VI :
- I m Julia Krauze NSP Nowa Wieś
- II m Maciej Kuciński SP Szczęsne
- III m Zuzanna Gadomska ZSP Klebark Wielki
W kategorii-poezja-klasy IV-VI :
- I m Jakub Żuchowski ZSP Butryny
- II m Wiktor Koszela SP Szczęsne
- III m Aleksandra Dąbrowska ZSP Klebark Wielki
Komisja wręczyła także wiele dyplomów i książek jako wyróżnień .
Zadaniem obu komisji było wytypowanie jednego zwycięzcy oraz przyznanie nagrody -„Statuetki Wójta Gminy Purda” za uzyskanie największej punktacji w VI Gminnym Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej” przez daną szkołę we wszystkich kategoriach.
Statuetkę Wójta Gminy Purda Piotra Płoskiego w VI Gminnym Konkursie Pieśni I Poezji Patriotycznej zdobyła Szkoła Podstawowa w Szczęsnem (placówka zdobyła 50 punktów).
Bardzo serdeczne podziękowanie na zakończenie uroczystości przekazał zgromadzonym Pan Stefan Ruchlewicz, który wielokrotnie podczas spotkania odwoływał się do wartości i symboli narodowych . Poprosił , by starsze pokolenie nie zapominało o swojej powinności uczenia młodych ludzi patriotyzmu i miłości do Polski. Wręczył dodatkowo uczniom, -którzy szczególnie wzruszyli jego serce podczas swoich występów-nagrody książkowe jako wyróżnienie.
Naszych uczniów do gminnych zmagań konkursowych przygotowali Rodzice , za bardzo dziękujemy oraz nauczycielki : Henryka Chudzik, Joanna Głażewska, Joanna Jaśkiewicz, Alicja Magnuszewska, Alina Włos.
Alicja Magnuszewska
VI Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej /Szczęsne -2016
Dnia 10 listopada, bieżącego roku na pierwszej godzinie lekcyjnej w naszej szkole odbył się już VI Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej, a wszystko z okazji Święta Niepodległości , czyli 98 rocznicy odzyskania przez Polskę wolności.
Uczniowie klas IV-VI ubrani na galowo recytowali:
Z kl. IV
*Gwiazda Monika –„Życzenia” K. I. Gałczyński
kl. V Amelia Mąka–„Kamienie” T. Beliński
Z kl. V
*Wiktoria Wallendszus-„Ojczyzna” K. Rafalik
Z kl.VI
*Marcin Baniszewski-„Ziemia rodzinna L. Mańkowski
*Wiktor Koszela-„Wolność” M. Grechuta
*Maciej Kuciński –„Sztandar” A. Szeluga
*Patrycja Kozłowska-„Gawęda o miłości ziemi ojczystej” W. Szymborska
*Patrycja Łukasik-„Moja piosnka” C. K. Norwid
Zwyciężyli:
I miejsce: Wiktor Koszela -uczeń kl. VI
II miejsce: Maciej Kuciński -uczeń kl. VI
III miejsce: Wiktoria Wallendszus -uczennica kl. V
Laureaci I i II miejsca będą reprezentować szkołę w VI Gminnym Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej , który odbędzie się 19.11.2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Klewkach w kategorii-poezja klas IV-VI.
Wszyscy uczestnicy szkolnych zmagań recytatorskich otrzymali oceny celujące z języka polskiego za udział w konkursie oraz pochwały do klasowych zeszytów .
Uczniów przygotowała: nauczycielka języka polskiego- Alicja Magnuszewska
Konkurs „Moja biało-czerwona” rozstrzygnięty! Nagrody wręczone!
Przez prawie 3 tygodnie do rozgłośni spływały prace. Ich liczba przeszła najśmielsze oczekiwania komisji konkursowej. Łącznie było 626 prac z 69 szkół. Technika ich wykonania była różnorodna: farbki, pastele, kredki, wyklejanki i wyszywanki, a nawet albumy. Przy ocenianiu brano pod uwagę różnorodność użytych materiałów, technikę i pomysłowość wykonania.
Nagrody przyznano:
- I miejsce Emilia Detyna – SP 13 w Olsztynie
- II miejsce Weronika Moroz SP 3 w Biskupcu
- III miejsce Oliwia Gawińska – SP w Brzoziu Lubawskim
Oprócz pierwszych trzech miejsc rozgłośnia przyznała dodatkowo 40 wyróżnień, między innymi dla Mai Janowitz.
-
Nagrody wręczono podczas koncertu Polskiego Radia Olsztyn z okazji Narodowego Święta Niepodległości na Placu Solidarności w Olsztynie.
Wszystkie nagrodzone prace można obejrzeć na stronie RADIA OLSZTYN.
WYNIKI KONKURSÓW PLASTYCZNYCH OGŁOSZONYCH PRZEZ BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ
Klasy I – III „Mój ulubiony bohater bajkowy”
I miejsce – Wiktoria Dziekońska
II miejsce – Wiktor Banaszewski
III miejsce – Maja Janowitz
Wyróżnienia – Ola Pawelec, Ewa Biermann, Szymon Kaczmarczyk
Klasy IV – VI „Plakat reklamujący bibliotekę”
I miejsce – Kinga Rozkosz
II miejsce – Alicja Bubeła
III miejsce – Kinga Przetak
Dziękuję wszystkim uczestnikom za wykonane prace i gratuluję zwycięzcom
Bibliotekarz: Joanna Jaśkiewicz
W przeddzień Święta Niepodległości, 10 listopada, odbył się w naszej szkole uroczysty apel, przypominający tę rocznicę. Fakty historyczne, trudna droga do polskiej niepodległości oraz wybitna rola marszałka Józefa Piłsudskiego została przedstawiona poprzez występ klasy V. Uczniowie obejrzeli także krótki film przedstawiający dzieje Polski w tym okresie. Zawsze przy okazji tej patriotycznej rocznicy mówimy patetycznie o świętościach narodowych, o walce, honorze i polskich symbolach narodowych. I w taki właśnie sposób nasi uczniowie przedstawili je recytując i śpiewając utwory patriotyczne. Uwięczeniem naszego spotkania było wywieszenie flagi przed budynkiem szkoły. Pani Iza
Już kolejny raz, 8 listopada był w naszej szkole dniem promującym zdrowe odżywianie. Wspólnie ze szkołami z całej Polski obchodziliśmy Dzień Śniadanie Daje Moc. Tego dnia w klasach I-VI, oprócz pogadanki na temat potrzeby spożywania śniadania i omówienia 12 zasad zdrowego odżywiania dla uczniów według Instytutu Matki i Dziecka, było przygotowywanie śniadania z produktów zakupionych i przyniesionych przez uczniów oraz wspólna degustacja. W klasach I-III uczniowie zaprezentowali również scenki dramowe z wykorzystaniem przyniesionych z domu pluszaków-świeżaków, przedstawiających warzywa i owoce. Dla utrwalenia informacji odnośnie wartości odżywczych warzyw, owoców i produktów potrzebnych do przygotowania zdrowego śniadania, uczniowie kolorowali karty pracy. Następnie na podsumowanie dnia wykonali i zaprezentowali plakaty promujące zasady zdrowego odżywiania. Dzień był pełen wrażeń i smacznych pomysłów. Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu Dnia Śniadanie Daje Moc. Joanna Głażewska – koordynator zespołu działań promujących zdrowie w szkole
Dzień Chłopaka w klasie III jak zwykle najbardziej radował chłopaków, którzy otrzymali od swoich koleżanek życzenia i upominki. Dziewczyny przygotowały smaczny poczęstunek, a dobra muzyka stworzyła miły nastrój. Był to dzień pełen wrażeń i atrakcji. Minął szybko i pozostawił fajne wspomnienia. Kolejny Dzień Chłopaka już za niecały rok!
„Moja biało-czerwona” oczami uczniów!
RADIO OLSZTYN zaprosiło uczniów szkół podstawowych do udziału w kolejnym konkursie z okazji Święta Niepodległości. Należało w formie plastycznej pokazać, jak wygląda „Moja biało-czerwona” Ojczyzna. Praca mogła być dowolnych wymiarów, wykonana każdą z możliwych technik. Nasi uczniowie odpowiedzieli na to zaproszenie i wykonali ciekawe prace. Do wygrania są atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz wycieczka do jednostki wojskowej. Ciekawe czy wśród naszych twórców znajdują się laureaci konkursu? Trzymam kciuki za wszystkich!!! Powodzenia – wyniki już niedługo. N – l plastyki Joanna Jaśkiewicz
Szanowni Państwo
Informujemy, że w związku ze zwiększoną liczbą uczniów odwozy po lekcjach dzieci dojeżdżających busem mogą ulegać przesunięciu w czasie o 10 - 15 minut.
"Pewnego razu był sobie kawałek drewna..." - od tych słów zaczyna się baśniowa historia o losach drewnianej marionetki, która zamienia się w chłopca. "Pinokio" to jeden z najsłynniejszych utworów zaliczanych do kanonu klasyki literatury dziecięcej. Postać Pinokia jest jednym z najbardziej znanych archetypów bohaterów dziecięcych we współczesnej kulturze. Jego niesamowite przygody to wspaniała opowieść o dojrzewaniu i zmaganiu się z własnymi niedoskonałościami. A wszystko to odbyło się na wesoło i angażowało dzieci naszej szkoły.
CODZIENNE CZYTANIE LEKTURY W KLASACH IV-VI OTRZYMAŁO SZÓSTKĘ Z PLUSEM
Moim zdaniem czytanie jest ważne, ponieważ rozwija wyobraźnię i staję się mądrzejszą.
Ala Bubeła
Czytanie pani pomaga mi się wyciszyć, ponieważ wszyscy słuchają.
Wiktor Koszela
Od pierwszych wrześniowych lekcji języka polskiego w klasie IV, V, VI codziennie czytam moim uczniom wybraną prze nich lekturę. Nie spodziewałam się takiego aplauzu, cudownej postawy i ogromnego zaangażowania dzieci w zwykły fakt- słuchania czytanej przez nauczyciela treści zawartej w książce. Po dwóch prawie miesiącach poprosiłam moje pociechy o ocenę codziennych czytelniczych zmagań ,poczynań. Przedstawiam tylko niektóre.
Alicja Magnuszewska
Podoba mi się czytanie, ponieważ wzbogacam słownictwo.
Kacper Duszyński
Czytanie podoba mi się, bo lubię słuchać
opowiadań o różnych przygodach.
Daniel Siwek
Inni uczniowie
KLASA VI
„ Podoba mi się czytanie, bo przede wszystkim zachęca i jest ciekawe”-Mateusz Duszyński
„Podoba mi się ten projekt z czytaniem , bo lepiej rozumiem treść książki”-Kinga Rozkosz
„Podoba mi się czytanie na początku lekcji, ja to wszystko zapamiętuję”-Dorota Matusiewicz
„Mnie podoba się czytanie, ponieważ można wiele się nauczyć, tylko jest jedna wada ,mogłoby być dłużej”- Patrycja Nisio
KLASA V
„Chciałabym, żeby było dłużej czytane” –Agata Góralska
„Moim zdaniem warto czytać, jest fajnie”-Julia Brach
„Czytanie jest fajne, dłużej czytać”-Alicja Krauze
„Mnie się bardzo podoba , że pani czyta. Fajnie by było , jak by pani czytała na lekcji polskiego więcej stron”- Jakub Brach
„Lubię jak pani czyta, ponieważ nasza wyobraźnia rozwija się, ale można by czytać odrobinkę dłużej”-Wiktoria Wallendszus
KLASA IV
„Czytanie podoba mi się na 100 gwiazdek”- Oskar Pykało-Handl
„Bardzo lubimy, jak pani czyta” –Amelia Mąka
„Uwielbiam, jak pani czyta”-Monika Gwiazda
„Ja chcę , żeby pani czytała i z tego nie rezygnowała”-Aleksandra Miszczuk
OPIEKA NAD MIEJSCAMI PAMIĘCI W MAŁEJ OJCZYŹNIE CMENTARZ PARAFIALNY W KLEWKACH
Dnia 26 października bieżącego roku uczniowie klasy IV, V i VI udali się na cmentarz parafialny w Klewkach . Celem wyjścia było poznanie historii cmentarza jako miejsca pochówku ludności warmińskiej, niemieckiej i polskiej, także jako zabytku dziedzictwa narodowego , a przede wszystkim przeprowadzenie akcji sprzątania ,zbierania liści z mogił i cmentarnych alejek przed Dniem Wszystkich Świętych .
Uczniowie zaopiekowali się opuszczonymi, zapomnianymi nagrobkami, dekorując je wiązankami, wianuszkami z kwiatów. Zapalili także znicze na niektórych bezimiennych mogiłach, opuszczonych grobach jako wyraz szacunku dla miejsc pochówku zamarłych.
Akcja sprzątania cmentarza parafialnego w Klewkach to również lekcja właściwego zachowania się w otoczeniu i miejscach kultu sakralnego oraz integracja uczniów klas IV, V, i VI . Uczniom towarzyszyły wychowawczynie : Izabella Czaplińska (kl. V) , Joanna Jaśkiewicz (kl.VI) oraz organizatorki akcji-wspaniałej lekcji patriotyzmu : Henryka Chudzik i Alicja Magnuszewska.
Archiwum Aktualności
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie