Szanowni Państwo
Informujemy, że w związku ze zwiększoną liczbą uczniów odwozy po lekcjach dzieci dojeżdżających busem mogą ulegać przesunięciu w czasie o 10 - 15 minut.
Szanowni Państwo
Informujemy, że w związku ze zwiększoną liczbą uczniów odwozy po lekcjach dzieci dojeżdżających busem mogą ulegać przesunięciu w czasie o 10 - 15 minut.
"Pewnego razu był sobie kawałek drewna..." - od tych słów zaczyna się baśniowa historia o losach drewnianej marionetki, która zamienia się w chłopca. "Pinokio" to jeden z najsłynniejszych utworów zaliczanych do kanonu klasyki literatury dziecięcej. Postać Pinokia jest jednym z najbardziej znanych archetypów bohaterów dziecięcych we współczesnej kulturze. Jego niesamowite przygody to wspaniała opowieść o dojrzewaniu i zmaganiu się z własnymi niedoskonałościami. A wszystko to odbyło się na wesoło i angażowało dzieci naszej szkoły.
CODZIENNE CZYTANIE LEKTURY W KLASACH IV-VI OTRZYMAŁO SZÓSTKĘ Z PLUSEM
Moim zdaniem czytanie jest ważne, ponieważ rozwija wyobraźnię i staję się mądrzejszą. Ala Bubeła
|
Czytanie pani pomaga mi się wyciszyć, ponieważ wszyscy słuchają. Wiktor Koszela |
Od pierwszych wrześniowych lekcji języka polskiego w klasie IV, V, VI codziennie czytam moim uczniom wybraną prze nich lekturę. Nie spodziewałam się takiego aplauzu, cudownej postawy i ogromnego zaangażowania dzieci w zwykły fakt- słuchania czytanej przez nauczyciela treści zawartej w książce. Po dwóch prawie miesiącach poprosiłam moje pociechy o ocenę codziennych czytelniczych zmagań ,poczynań. Przedstawiam tylko niektóre.
Alicja Magnuszewska
Podoba mi się czytanie, ponieważ wzbogacam słownictwo. Kacper Duszyński |
Czytanie podoba mi się, bo lubię słuchać opowiadań o różnych przygodach. Daniel Siwek |
Inni uczniowie
KLASA VI
„ Podoba mi się czytanie, bo przede wszystkim zachęca i jest ciekawe”-Mateusz Duszyński
„Podoba mi się ten projekt z czytaniem , bo lepiej rozumiem treść książki”-Kinga Rozkosz
„Podoba mi się czytanie na początku lekcji, ja to wszystko zapamiętuję”-Dorota Matusiewicz
„Mnie podoba się czytanie, ponieważ można wiele się nauczyć, tylko jest jedna wada ,mogłoby być dłużej”- Patrycja Nisio
KLASA V
„Chciałabym, żeby było dłużej czytane” –Agata Góralska
„Moim zdaniem warto czytać, jest fajnie”-Julia Brach
„Czytanie jest fajne, dłużej czytać”-Alicja Krauze
„Mnie się bardzo podoba , że pani czyta. Fajnie by było , jak by pani czytała na lekcji polskiego więcej stron”- Jakub Brach
„Lubię jak pani czyta, ponieważ nasza wyobraźnia rozwija się, ale można by czytać odrobinkę dłużej”-Wiktoria Wallendszus
KLASA IV
„Czytanie podoba mi się na 100 gwiazdek”- Oskar Pykało-Handl
„Bardzo lubimy, jak pani czyta” –Amelia Mąka
„Uwielbiam, jak pani czyta”-Monika Gwiazda
„Ja chcę , żeby pani czytała i z tego nie rezygnowała”-Aleksandra Miszczuk
OPIEKA NAD MIEJSCAMI PAMIĘCI W MAŁEJ OJCZYŹNIE CMENTARZ PARAFIALNY W KLEWKACH
Dnia 26 października bieżącego roku uczniowie klasy IV, V i VI udali się na cmentarz parafialny w Klewkach . Celem wyjścia było poznanie historii cmentarza jako miejsca pochówku ludności warmińskiej, niemieckiej i polskiej, także jako zabytku dziedzictwa narodowego , a przede wszystkim przeprowadzenie akcji sprzątania ,zbierania liści z mogił i cmentarnych alejek przed Dniem Wszystkich Świętych .
Uczniowie zaopiekowali się opuszczonymi, zapomnianymi nagrobkami, dekorując je wiązankami, wianuszkami z kwiatów. Zapalili także znicze na niektórych bezimiennych mogiłach, opuszczonych grobach jako wyraz szacunku dla miejsc pochówku zamarłych.
Akcja sprzątania cmentarza parafialnego w Klewkach to również lekcja właściwego zachowania się w otoczeniu i miejscach kultu sakralnego oraz integracja uczniów klas IV, V, i VI . Uczniom towarzyszyły wychowawczynie : Izabella Czaplińska (kl. V) , Joanna Jaśkiewicz (kl.VI) oraz organizatorki akcji-wspaniałej lekcji patriotyzmu : Henryka Chudzik i Alicja Magnuszewska.
UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY W ELIMINACJACH POWIATOWYCH
XLI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KRASOMÓWCZEGO MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
W poniedziałkowe przedpołudnie, dnia 24 października 2016 roku uczniowie klasy VI
MACIEJ KUCIŃSKI I WIKTOR KOSZELA
reprezentowali naszą placówkę w zmaganiach krasomówczych w OLSZTYŃSKIM STAROSTWIE
i zdobyli II MIEJSCE - MACIEJ za „Opowieść o rycerzu Clauce-założycielu wsi Klewki” opracowaną na podstawie „Księgi Parafialnej Klewki” przez nauczycielkę języka polskiego oraz III MIEJSCE – WIKTOR za „Legendę o złotym koniu w Klewkach” napisaną przez Marię Zientarę-Malewską.
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe , oceny celujące za recytację z języka polskiego oraz słowne i pisemne pochwały za udział w zmaganiach konkursowych.
Uczniom i Rodzicom serdecznie gratulujemy.
Alicja Magnuszewska
Kochani Uczniowie
24 PAŹDZIERNIKA 2016 ROKU ODJECHAŁ Z NASZEJ SZKOŁY KOLEJNY TRANSPORT NAKRĘTEK DLA SZYMONA KUPPERA Z OLSZTYNA. Dziękuję za waszą aktywność i proszę o dalszą pomoc dla chorego kolegi. Gratuluję Wam i Waszym Rodzicom. Opiekunka SKC Henryka Chudzik
W niedzielę 23 października 2016 roku uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas wraz z dziećmi z Przedszkola "Jarzębinki" w Klewkach przeprowadzili akcję charytatywną Pola Nadziei na terenie Parafii Św. Walentego w Klewkach. Po każdej Mszy Św. uczniowie zbierali ofiary na pomoc dla dzieci objętych opieką Hospicjum Domowego w Olsztynie. Dziękuję uczniom oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączyli się do akcji dobroczynnej. Mamy nadzieję, że wielką radością dla nas wszystkich jest dzielenie się pomocą z tymi którzy jej potrzebują. Szkolne Koło Caritas
Kiedy wrócą ptaki
Do mazurskich gniazd,
Ruszaj tam, gdzie już żeglarze
Płyną szlakiem gwiazd.
Słotna, chłodna sobota nie była przeszkodą dla wytrwałych turystów z naszej szkoły. Celem pierwszej w tym roku szkolnym wyprawy był Mazurski Park Krajobrazowy. Gra leśna na terenie Puszczy Piskiej , rejs statkiem po Jeziorze Bełdany i Jeziorze Guzianka oraz działanie śluzy to główne atrakcje rajdu „Matka natura woła swoje dzieci” zorganizowanego przez pracownię turystyczną z Pałacu Młodzieży w Olsztynie. Zapraszamy do albumu fotograficznego na krótką relację z naszego wędrowania.
W dniach 19-20-21 października 2016 roku w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna "Pola Nadziei". W ramach której uczniowie Szkolnego Koła Caritas zbierali pieniądze. Będą one przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla dzieci z Hospicjum Domowego w Olsztynie. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za hojność i wrażliwość, za dobre serce którym potraficie się dzielić i okazaną pomoc dzieciom potrzebującym. W ramach szkolnej akcji zebraliśmy kwotę 370 złotych. W poniedziałek przekażemy pieniądze do Hospicjum w Olsztynie. Opiekunka SKC Henryka Chudzik
4 października 2016 roku uczennice naszej szkoły Oliwia Kwaśniewska, Julia Brach i Agata Góralska wzięły udział w uroczystej inauguracji Szkolnych Kół Caritas.Spotkanie odbyło się w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie. Po Mszy Świętej wzięliśmy udział w spotkaniu integracyjnym wszystkich wolontariuszy szkolnych kół przybyłych z całego województwa. Opiekunka SKC Henryka Chudzik
Informujemy, że wysokość opłat za obiady w listopadzie wynosi : 70,00 zł
Prosimy o terminowe wpłaty do 27 października 2016 r.
W imieniu Pana Dariusza Wasiela, dyrektora OT ARR w Olsztynie, zwracamy się z serdeczną prośbą do rodziców dzieci w wieku 0-12 lat i nauczycieli do udziału w ankiecie oceniającej działania promujące program „Owoce i warzywa w szkole” zrealizowane w roku szkolnym 2015/2016.
Ankieta jest dostępna pod linkiem http://owocewszkole.org/ankieta/ i będzie aktywna tylko do 28.10.2016 r.
Dnia 13 października 2016 roku odbyło się w uroczyste ślubowanie klasy pierwszej. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali całej społeczności swoje umiejętności wokalno- aktorskie. Dzięki temu udowodnili, że w pełni zasługują na miano uczniów Szkoły Podstawowej w Szczęsnem. Po pasowaniu dokonanym przez Panią Dyrektor Marzenę Bartosek dzieci otrzymały pamiątkowe medale i upominki ufundowane przez rodziców. Druga część uroczystości została poświęcona nauczycielom i pracownikom obsługi z okazji Święta Edukacji Narodowej. Wychowankowie Pani Jolanty Małż przygotowali na tę okoliczność krótkie przedstawienie.
Po oficjalnej uroczystości pierwszaki udały się na poczęstunek. Wszystkim było bardzo miło, że w tych radosnych chwilach brali udział zaproszeni goście. Dziękujemy Rodzicom, Pani Dyrektor Marzenie Bartosek, delegacji pracowników i dzieci z Przedszkola “Jarzębinki” w Klewkach, księdzu proboszczowi Mariuszowi Rybickiemu oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości.
wychowawca klasy Joanna Jechna wraz z pierwszakami
Dnia 13 października 2016 roku w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Purdzie odbyła się gala z okazji wręczenia stypendiów naukowych i sportowych.
Czworo uczniów naszej szkoły, w uznaniu wysokich wyników w nauce, otrzymało z rąk Wójta Gminy Purda Piotra Płoskiego oraz Przewodniczącej Rady Gminy Purda Jolanty Wilgi stypendia naukowe.
Byli to:
Wiktoria Kossak – absolwentka szkoły, od 1 września br. uczennica Gimnazjum
Alicja Bubeła – ucz. kl. V
Maciej Kuciński – ucz. kl. VI
Wiktor Koszela – ucz. kl. VI
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom i życzymy dalszych sukcesów podczas zgłębiania tajników wiedzy.
Dnia 2 października 2016 r. odbyła się w naszej szkole pierwsza rodzinna wycieczka turystyczno – krajoznawcza pod hasłem „Mazury cud natury”. Uczniowie wraz z członkami rodzin podziwiali piękno krainy tysiąca jezior. Obserwowaliśmy działanie śluzy Guzianka w Rucianej Nidzie, która pozwala pokonać 2 – metrową różnicę poziomów między jeziorem Bełdany a jeziorem Guzianka Mała I Wielka. Odbyliśmy rejs łodziami po malowniczej rzece Krutyni i spacerkiem doszliśmy do torfowiskowego rezerwatu przyrody „Zakręt”. Zachwyciła nas pomnikowa para drzew „Zakochana Para”. W Wojnowie podziwialiśmy zespół klasztorny starowierców. Spacerek po Mikołajkach i biesiada przy ognisku w stanicy wodnej PTTK w Sorkwitach były ostatnim punktem wycieczki. Mazury w jesiennej kolorystyce to prawdziwy cud natury.
Spotkanie integracyjne uczniów klas II i III oraz ich Rodziców
W sobotę 2 października o godz. 15.00 przy kościele parafialnym w Klewkach odbyło się spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.
Spotkanie połączone było z krótką modlitwą różańcową, zabawami oraz ogniskiem. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi Mariuszowi Rybickiemu za sponsorowane kiełbaski i inne smakołyki.
Dziękuję Rodzicom za miło spędzone popołudnie.
Katechetka Henryka Chudzik
OPIEKA NAD MIEJSCAMI PAMIĘCI NARODOWEJ W NASZEJ MAŁEJ I BLISKIEJ SERCU OJCZYŹNIE
Dnia 29 września bieżącego roku uczniowie klas: IV,V i VI udali się do Klewek, by poznać historię kamiennego obelisku umieszczonego przed kościołem parafialnym , a poświęconego poległym podczas I wojny światowej- żołnierzom oraz drugiego kamiennego pomnika- postawionego ku czci żołnierzom- obrońcom tych ziem z czasów II wojny światowej .
Oba kamienne wota dziękczynne są dla nas-potomnych , zabytkami dziedzictwa narodowego.
Uczniowie –poznali także historię pamiątkowego żyrandola , także wotum dziękczynnego ludności warmińskiej, pruskiej i polskiej żyjącej na tych terenach w czasach I wojny światowej , a znajdującego się do dzisiaj w kościele parafialnym w Klewkach .Dzięki życzliwości Księdza Proboszcza Parafii Klewki Mariusza Rybickiego , nasi podopieczni mieli możliwość obejrzeć żyrandol z bliska (został obniżony w głównej nawie kościelnej) i podziwiać nie tylko jego wykonanie, ale także odczytać nazwiska i imiona darczyńców , wyryte na jego miedzianych obręczach.
Ponadto uczniowie wzbogacili zasób słownictwa, przypomnieli reguły kulturalnego zachowania w miejscach publicznych, uczyli się poszanowania miejsc związanych z dziedzictwem narodowym. Zwrócili uwagę na pewne elementy z historii ich małej ojczyzny –Warmii. Także poznali krótką biografię patronów kościoła- budowli sakralnej , zabytku jako nośnika istotnych społecznie wartości duchowych związanych z wiarą, sztuką i historią oraz zasady właściwego zachowanie się w otoczeniu.
Uczniom towarzyszyły wychowawczynie: klasy V-Izabella Czaplińska i klasy VI-Joanna Jaśkiewicz.
Organizatorki wycieczki – Henryka Chudzik i Alicja Magnuszewska.
NASZE UCZESTNICTWO I SUKCES W DNIACH DZIEDZICTWA KULTUROWEGO WARMII I MAZUR
Uczniowie naszej szkoły –w ramach „Dni Dziedzictwa Kulturowego” wzięli udział w wojewódzkim konkursie plastycznym „Przydrożne Kapliczki Warmii i Mazur” zorganizowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Olsztynie, do którego wpłynęło 113 prac plastycznych z 13 placówek, w terminie do 23 września 2016 roku. Nasi uczniowie z klas I-III przygotowali na konkurs 12 rysunków , a z klas IV-VI- 17 prac. Dziękujemy wszystkim uczniom kl. I-VI za chęć uczestniczenia w konkursie i tym bardziej gorąco gratulujemy czworgu młodym artystom z naszej szkoły- zwycięzcom zmagań konkursowych. DNIA 28 WRZEŚNIA 2016 ROKU LAUREATEM II MIEJSCA ZOSTAŁ - JAKUB BRACH uczeń V klasy, WYRÓZNIENIA OTRZYMAŁY - ALICJA BUBEŁA – uczennica V klasy, WIKTORIA POKROPSKA I KLAUDIA WITKOWSKA –uczennice klasy IV. Dziękujemy Rodzicom za wspaniałe pociechy. Szczere gratulacje-organizatorki konkursu plastycznego: Henryka Chudzik i Alicja Magnuszewska
W dniu 30 września 2016 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Dziękuję egzaminatorom z klasy szóstej, a także uczniom biorącym aktywny udział w zabawie. Komisje uczniowskie przyznały 50 tytułów MT-EXPERT!!! Gratuluję. Pani Iza
30 września 2016 r. uczniowie klasy piątej uroczyście obchodzili święto chłopców. Tego dnia dziewczynki wręczyły dżentelmenom upominki (od rodziców i wychowawczyni) i złożyły życzenia. Nie zabrakło rozmów przy słodkim poczęstunku i wspólnych zabaw. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniach. Wychowawca klasy pani Iza.
Powered by aSc EduPage