• Wycieczka do Teatru Lalek

• Wycieczka uczniów klas I - III do Teatru Lalek w Olsztynie na spektakl pt. "Piotruś Pan" była bardzo udaną imprezą. Przedstawienie okazało się wspaniałym teatrem na żywo. Aktorzy po mistrzowsku zagrali swoje role. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem i skupieniem obejrzały spektakl. Na koniec nagrodziły występujących w przedstawieniu gromkimi brawami. To było bez wątpienia magiczne spotkanie z teatrem!

• Nowe sukcesy drugoklasisty

• Nowe sukcesy na swoim koncie ma uczeń naszej szkoły - Natan Jurcewicz (klasa II), który stale rozwija swoją sportową pasję.

12 marca 2022 odbył się Ogólnopolski Turniej Karate o puchar Burmistrza Węgorzewa. Natana nie opuściła dobra passa i po raz kolejny wrócił ze złotem!

23 kwietnia 2022 podczas IX Turnieju Mazovia Cup w Piasecznie Natanowi przypadły 3 walki, które wygrał i ostatecznie zajął pierwsze miejsce na podium. W turnieju wystąpiło około 460 uczestników z 40 klubów Kyokushin z całej Polski.

Serdecznie gratulujemy!

• Akademia Bezpiecznego Puchatka

• W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy pierwszej przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

W czasie realizacji programu poruszane były następujące tematy:

* Bezpieczeństwo w domu

* Bezpieczeństwo w drodze do szkoły

* Bezpieczeństwo w szkole

* Bezpieczeństwo w Internecie

Uczniowie poszerzali swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa zarówno w szkole, jak i w domu.

Na zakończenie zajęć pierwszoklasiści wzięli udział w teście bezpieczeństwa, będącym podsumowaniem wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie bezpieczeństwa. Wszyscy uczniowie zaliczyli test pozytywnie. Wyniki były imponujące.

• Międzynarodowy Dzień Ziemi

• Nasi najmłodsi uczniowie uczcili Międzynarodowy Dzień Ziemi urządzając na terenie szkoły kwiecisty skwer. Piękne sadzonki bratków ufundowała i dostarczyła Rada Rodziców. Trzeba przyznać, że uczniowie klas I - III pracowali z ogromnym zaangażowaniem. Po wykonanej pracy z dumą podziwiali efekty własnej twórczości i doglądali, aby nikt bez potrzeby nie chodził po kolorowej rabacie.

• Obiady - maj 2022

Drodzy Rodzice!

Informujemy, że opłata za obiady w maju wynosi 80 zł.

16 (dni żywieniowych) x 5 zł (obiad) = 80 zł

Przypominamy o przesłaniu do końca kwietnia potwierdzenia dokonanego przelewu na adres sekretariatu szkoły:

sekretariat-szczesne@o2.pl

Źródło obrazka: http://www.freepik.com Designed by rawpixel.com

• Warsztaty komiksowe

• W środę uczniowie klasy IV i VI uczestniczyli w warsztatach komiksowych z elementami języka niemieckiego organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie. Dzieci poznały podstawowe zasady rysowania komiksów, wzięły udział w animacjach w języku niemieckim oraz zwiedziły wybrane działy biblioteki - w tym Mediotekę Języka Niemieckiego, Muzotekę i Pracownię Starych Technik Drukarskich. Warsztaty przeprowadziła pani Martyna Chrzanowska - specjalista ds. współpracy z Goethe Institut. Bardzo dziękujemy za dawkę nowej wiedzy i przyjemnie spędzony czas. Wycieczka do Olsztyna była miłym akcentem przed przerwą wielkanocną.

• Wielkanocne śniadanie

• Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze śniadania wielkanocnego w klasach I - III.

Wielkanocne jajeczko w klasie I. Własnoręcznie wykonane, uroczyste śniadanie z jajek i życzenia świąteczne.

Wielkanocne śniadanko w klasie II. Drugoklasiści przygotowali kanapki oraz dekoracje. Pięknie nakryli do stołu i w świątecznym klimacie miło spędzili czas. Atrakcją spotkania były nowalijki z własnej hodowli roślin, które nie tylko pięknie wyglądały, ale również super smakowały. Ponadto chętni uczniowie wykonali prace w 3D pt. Zając w lesie, których wystawka była ciekawą i niepowtarzalną dekoracją. Wszystkim uczniom i rodzicom naszej  szkoły życzymy Wesołego Alleluja!

Świąteczne warsztaty kulinarne w klasie III. Trzecioklasiści również przygotowali pyszne śniadanie i poczuli przedsmak zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

• Konkurs recytatorski

• Po pandemicznej przerwie powróciła tradycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, który w tym roku cieszył się dużym zainteresowaniem. W konkursie wzięło udział 23 uczestników z klas I-III. Uczniowie recytowali znane i lubiane wiersze dla dzieci. Wspaniała publiczność nagradzała ich wysiłek i zaangażowanie gromkimi brawami. Oto lista zwycięzców:

1. miejsce: Klaudia Dziekońska

2. miejsce: Michalina Załęcka

3. miejsce: Oliwier Rogoziński

Wyróżnienie: Szymon Rogucki, Konrad Kruciński, Amelia Sulikowska

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe, ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy - organizatorka konkursu Joanna Głażewska wraz z wychowawcami klas I-III.

• Wielkanocne warsztaty

• Uczniowie klasy II w ramach cyklu zajęć o wielkanocnych tradycjach wykonali świąteczne kartki. Drugoklasiści z ogromnym zapałem i przekonaniem brali udział w warsztatach, które były świetną okazją do plastycznej twórczości, wspólnej nauki i zabawy. Powstały piękne prace, każda inna i niepowtarzalna!

• Ptasie zwyczaje

• Uczniowie klasy II w ramach cyklu o ptasich zwyczajach wiosną i przygotowaniach do opieki nad pisklętami postanowili zbudować makiety ptasich gniazd i tym samym utrwalić zdobytą w trakcie zajęć wiedzę o otaczającej ich przyrodzie. Drugoklasiści z ogromnym zapałem wzięli udział w lekcji przyrody w terenie. Zebrali gałązki, trawę i inne materiały przyrodnicze potrzebne do wykonania zadania. Zapał i twórcza inwencja zaowocowały wspaniałymi pracami.