• Podsumowanie pierwszego półrocza kl. 4-8

• W piątek 19 stycznia odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze roku szkolnego 2023/2024 klas 4-8.

Tego dnia doceniliśmy uczniów, którzy w wyniku klasyfikacji półrocznej uzyskali najwyższe średnie i frekwencję oraz podsumowaliśmy szkolne konkursy przedmiotowe i najważniejsze wydarzenia.

Serdecznie gratulujemy naszym Uczniom wszystkich sukcesów i życzymy udanego wypoczynku i bezpiecznych ferii!

*nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców i nauczycieli.

• Kino

• Trochę rozrywki tuż przed feriami po ciężko przepracowanym półroczu nie zaszkodzi! W piątek uczniowie klas I-III obejrzeli w Kinie Helios w Olsztynie film pt. "Trolle", a czwarto- i piątoklasiści - "Akademię Pana Kleksa".

• Łyżwy

• W czwartek 18 stycznia uczniowie klasy VIII pod opieką pana Michała szlifowali umiejętności jazdy na łyżwach w olsztyńskiej hali widowiskowo-sportowej "Urania". To była przednia zabawa!

• Konkurs fotograficzny - podsumowanie

• Szkolny konkurs fotograficzny trwał prawie 3 miesiące. Zadaniem uczniów było sfotografowanie budynków szkoły i ich otoczenia. Dozwolone było korzystanie z aplikacji i programów graficznych. Uczniowie mieli możliwość spróbowania swoich sił z fotografii i obróbki zdjęć zarówno na lekcjach informatyki, jak i podczas zajęć świetlicowych.

Jest nam miło poinformować, że w wyniku podsumowania wszystkich głosów - Państwa, jako Społeczności SP w Szczęsnem na Facebooku oraz członków komisji konkursowej wyłoniliśmy zwycięzce.

Konkurs wygrała Amelia Sulikowska - uczennica klasy V, która otrzymała nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców oraz nauczycieli.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie!

Konkurs zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele - Anna Gargas-Szadziewicz i Michał Pilipienko.

* Do konkursu został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

• Spotkanie z policjantem

• 17 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie prewencyjne z przedstawicielem policji - panem Jackiem Witkowskim. Celem wizyty było przeprowadzenie rozmów z uczniami na temat bezpieczeństwa podczas ferii, o czynach zabronionych i ich konsekwecjach. Policjant przybliżył naszym uczniom temat e-papierosów, wyjaśniając skutki zdrowotne oraz prawne wynikające z ich palenia przez małoletnich.

Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy panu Jackowi Witkowskiemu za wizytę w naszej szkole.

• Konkurs fotograficzny - wyniki głosowania na FB

• W wyniku głosowania Społeczności Szkoła Podstawowa w Szczęsnem na Facebooku wyłoniliśmy 3 zdjęcia.

Zdjęcie z największą liczbą głosów (77) otrzymuje 3 punkty, zdjęcie nr 2 (71) - 2 punkty, natomiast zdjęcie nr 3 (68 głosów) - 1 punkt. Nie jest to jednak koniec konkursu! Teraz to komisja konkursowa, składająca się z czterech członków, przyzna punkty według tych samych zasad trzem najlepszym pracom. W wyniku zsumowania wszystkich punktów zostanie wyłonione najlepsze zdjęcie, a jego autor zostanie zwycięzcą konkursu fotograficznego i otrzyma nagrodę. Ostatecznego zwycięzcę poznamy w piątek podczas oficjalnego apelu podsumowującego pierwsze półrocze roku szkolnego 2023/2024. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swoje głosy!

• Konkurs fotograficzny - głosowanie

• Przez ostatnie 3 miesiące nasi uczniowie podczas zajęć świetlicowych, lekcji informatyki, a także we własnym zakresie próbowali swoich sił w dziedzinie fotografii. Z zapałem starali się sfotografować naszą szkołę. Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace. Aby ułatwić komisji wyłonienie zwycięzcy prosimy całą Społeczność Szkoła Podstawowa w Szczęsnem na Facebooku o pomoc. Od dziś do środy (do północy) można głosować na najlepsze - Waszym zdaniem zdjęcie. Fotografia i jej autor, które otrzyma najwięcej głosów otrzyma dodatkowe punkty do wyłonienia ostatecznego zwycięzcy konkursu. Głosować można poprzez naciśnięcie przycisku "Lubię to!" pod wybranym zdjęciem. Autorzy nie są podpisani, prosimy kierować się tylko i wyłącznie własnymi wrażeniami estetycznymi. Głosować można na oficjalnym Facebook'u szkoły, a poniżej prezentujemy galerię prac konkursowych.

• Lekcja j. francuskiego extra

• 19 grudnia 2023 r. naszą szkołę odwiedziła Claire - wolontariuszka z Francji wraz z panią Anią - przedstawicielką Centrum Polsko-Francuskiego w Olsztynie. Nasi goście przeprowadzili lekcję języka francuskiego dla klasy VIII. Lekcja była nagrodą w wygranym przez Kacpra Szulca - ucznia klasy VIII - konkursu "1 z 10", który został zorganizowany z okazji Europejskiego Dnia Języków (przypomnienie: w zeszłym roku nagrodą w wyniku posumowania wszystkich konkurencji zorganizowanych z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków była lekcja języka chińskiego). Panie opowiadały o codzienności we Francji i sposobie obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w tym kraju. Dziękujemy naszym gościom za ciekawą lekcję. To było kolejne nowe językowe doświadczenie. Joyeux Noël!