• Wilczy Szaniec 2023

• 20 października uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w wycieczce do Wilczego Szańca. Wizyta w byłej Kwaterze Wojennej Adolfa Hitlera z czasów II Wojny Światowej w Gierłoży koło Ketrzyna była okazją do wspominania ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych w ramach akcji #SzkołaPamięta, do której nasza szkoła przystąpiła także w tym roku.

• Sukcesy naszych uczniów

• Z ogromną dumą informujemy, że uczeń klasy IV - Natan Jurcewicz - odniósł sukces na Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin IKO Podlasie Cup, który odbył się 21.10.2023 r. Natan  wygrał trzy z czterech walk, co dało mu drugie miejsce.

Walki były zacięte, ale doświadczenie i nauka jaką otrzymał Natan od swoich mentorów przyczyniły się do zwycięstwa.  Ogromne podziękowania dla Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate. Emocje sięgały zenitu, a wsparcie grupy i rodziców były nie do opisania.

Serdecznie gratulujemy!

• Domki z kartonów

• Drugoklasiści również wykazują się dużą kreatywnością. Niedawno dzieci stworzyły niepowtarzalne domki z kartonów.

• Poczuć jesień

• Uczniowie klasy I malowali jesienne drzewa. W jesiennym nastroju i z uśmiechem na twarzy powstały prace, które wprowadziły jesienne barwy do sali, w której uczą i bawią się pierwszoklasiści. Praca każdej grupy jest inna, ale wszystkie piękne, barwne i niepowtarzalne. Kolorowej jesieni pierwszaki!

• Integracja czwarto- i piątoklasistów

• 11 października w ramach integracji klasy 4 i 5 wybrały się do olsztyńskiego Space Parku. Uczniowie aktywnie korzystali z trampolin i dmuchańców. Po wspólnej zabawie poszliśmy na obiad do KFC. To był bardzo aktywny dzień.

• Domki dla jeży w wykonaniu klasy I

• W ramach zajęć o zwyczajach zwierząt i przygotowywaniu się do zimy pierwszoklasiści zrobili domki dla jeży. Kreatywność, pomysłowość, zaangażowanie oraz wytrwałość w pracy pozwoliły na osiągnięcie zamierzonego celu. Brawo pierwszaki!

• 250 rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej

• 250 lat temu, 14 października 1773 roku, na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, sejm powołał do życia Komisję Edukacji Narodowej - pierwsze ministerstwo oświaty publicznej w Polsce. Powszechnie to wydarzenie obchodzone jest co roku jako Dzień Nauczyciela.

Z tej okazji 13 października 2023 r. uczniowie klasy VIII pod opieką wychowawczyni Joanny Jaśkiewicz przygotowali uroczystą akademię poświęconą historii KEN. Część artystyczną uświetniły występy uczniów - na instrumentach zagrali Klaudia Dziekońska z klasy V i Wiktor Nagórski z klasy VIII.

Na koniec uroczystości głos zabrał Pan Dyrektor Tomasz Fesnak, który złożył serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, podziękował za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

Serdeczności dla pedagogów popłynęły również ze strony Rady Rodziców i Uczniów. Dziękujemy za pyszny tort - prezent od Rady Rodziców, a naszym Uczniom za wszystkie życzenia i ciepłe słowa.

• Zdrowe śniadanie w klasie I

• Zdrowe śniadanko motywem przewodnim w klasie I. W ramach zajęć o zdrowym odżywianiu uczniowie klasy I tworzyli papierowe kanapkowe kompozycje kolorowych i zdrowych kanapek. Smacznego!

• Spotkanie z pisarzem

• 9 października uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem panem Jackiem Łapińskim. Podczas niego młodzież dowiedziała się interesujących informacji o autorze, a także dlaczego warto czytać i rozwijać swoje pasje. Dziękujemy Pani Jolancie Gierach dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Purdzie za zorganizowanie tego wydarzenia.

• Dzień Jabłka

• Uczniowie klas I-III kolejny raz wzięli udział w obchodach Dnia Jabłka. Była to świetna okazja do pogadanki na temat zdrowego odżywiania, zajęć plastycznych, matematycznych, degustacji jabłek. Okazało się też, że z jabłek można wyczarować wspaniały deser oraz upiec szarlotkę, która będzie pyszną propozycją na wspólne, rodzinne spędzenia czasu wolnego. Powodzenia i smacznego!

• Na świetlicy

• Podczas zajęć świetlicowych pierwszoklasiści nauczyli się wykonywać zakładki do książki wykorzystując technikę origami. Powstały piękne prace.

• W stadninie koni

• W ramach światowego Dnia Zwierzàt uczniowie klas I-III odwiedzili stadninę koni w Marengo. Dzieci podziwiały alpaki, konie i karmiły zwierzęta marchewkami. Było też spotkanie z folklorem, strojami regionalnymi Warmii, nauka pofajdoka i zajęcia origami. Na koniec spotkania - pieczenie kiełbasek i zabawy ruchowe na placu i boisku trawiastym otaczającym siedlisko. Natura, konie i folklor to motywy przewodnie spotkania oraz przede wszystkim integracja klas I - III.

• Wycieczka siódmoklasistów do Space Parku

• Uczniowie klasy VII rozpoczęli świętowanie Dnia Chłopaka jeszcze wcześniej - w czwartek 28 września. Z tej okazji odwiedzili Space Park w Olsztynie. Wszyscy bawili się wyśmienicie korzystając z trampolin i dmuchańców. Po ekscytującej zabawie siódmoklasiści udali się do KFC. Dziękujemy rodzicom za super zabawę.

Pani Iza

• Dzień Chłopaka 2023

• 29 września cała Szkoła Podstawowa w Szczęsnem świętowała Dzień Chłopaka. Wszystkim chłopcom życzenia składały przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego wręczając słodki upominek od Rady Rodziców.

Uczniowie mieli okazję również do wspólnej zabawy we własnych gronach klasowych. W każdej klasie odbył się poczęstunek. Były też prezenty i zabawy związane Dniem Chłopaka. Dziękujemy serdecznie wszystkim Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego udanego dnia