• Pozytywne nastawienie jest ważne!

• Na godzinie wychowawczej uczniowie klasy VI uświadomili sobie jak ważne jest pozytywne nastawienie. Wspominanie najlepszych momentów w życiu i zaznaczanie ich na osi czasu wprawiło szóstoklasistów w miły nastrój. Największą frajdę sprawiło ćwiczenie polegające na wypisaniu tych cech, które najbardziej lubimy u kolegi lub koleżanki z klasy. Zadanie wywołało poruszenie i dużo uśmiechu, bo każdy wyszedł z lekcji ze świadomością, że jest naprawdę fajną osobą.

• Kosmiczna przygoda klasy I

• W ramach cyklu tematów o Kosmosie uczniowie klasy pierwszej wycinali kartonowe sylwetki astronautów. Do wyklejania skafandrów, butów i kołnierza wykorzystali przezroczystą folię, elementy piankowe oraz płyty CD, których błyszcząca powłoka nadawała charakterystyczny styl ubioru. Zajęcia przebiegały w kosmicznej atmosferze i wzajemnej współpracy. Kosmicznej podróży mali kosmonauci!

• Wycieczka klasy VII

• 19 lutego uczniowie klasy VII pojechali do kina Helios w Olsztynie. Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz bezpiecznego zachowania w środkach transportu. To również doskonała okazja do integracji uczniów i wzmocnienia więzi koleżeńskiej. Pełni wrażeń kinowych i w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły. Dzień był wyjątkowo udany!

Pani Iza

• Walentynki 2024

• 14 lutego nasi uczniowie obchodzili Walentynki. W naszej szkole nie zabrakło poczty walentynkowej i kiermaszu lizaków w kształcie serca. Pieniążki ze zbiórki przeznaczone zostaną na nowy stół do tenisa stołowego. Dzień był bardzo radosny i pełen wrażeń.

• „Świat Fantasy” w Auditorium Maximum

• 12 lutego 2024 r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w spektaklu pt. „Świat Fantasy” w Auditorium Maximum w Olsztynie. Przedstawienie oparte było na najciekawszych wątkach znanej lektury, pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”.

Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu wcielili się w postacie z książki – Bilba Bagginsa, Gandalfa, Thorina i inne. Młody bohater pokonując liczne niebezpieczeństwa i stawiając czoło własnym słabościom, dowiaduje się wiele o sobie, poznaje smak klęski oraz wygranej i przede wszystkim dociera do kresu drogi, na końcu której czeka wymarzona nagroda. Możemy dostrzec, że i dzisiaj w każdym, nawet najmniejszym z nas może drzemać coś z wielkiego bohatera.

Spektakl zachwycił naszych uczniów żywiołową grą aktorską, ciekawymi kostiumami oraz muzyką.

• Spotkanie z lekturą w klasie I

• Pierwszoklasiści poznali bohaterów lektury pt. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Justyny Bednarek. W trakcie słuchania opowieści o skarpetkach wykonywali prace plastyczno-techniczne. Powstały sklejane modele pralek i portrety ulubionych bohaterów lektury - kolorowe skarpetki, które często znikały w pralce. To było spotkanie rozwijające nie tylko kreatywność uczniów, ale przede wszystkim pobudzające wyobraźnię i ciekawość otaczającą ich rzeczywistością.

• Tłusty Czwartek

• W Tłusty Czwartek w naszej szkole nie mogło zabraknąć pączków. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego sprzedawali pączki w obu budynkach szkoły. Zainteresowanie było bardzo duże. Tego dnia nie liczyliśmy zjedzonych kalorii. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczymy na nowy stół do tenisa stołowego.