• Jak zostać grafikiem?

• Dzięki rządowemu programowi #LaboratoriaPrzyszłości nasi uczniowie mogli wypróbować tryb pracy z programem graficznym przy tablecie. Szczególnie zainteresowani byli uczniowie posiadający zdolności manualne, ale nie tylko. Uczniowie przekonali się, że praca przy pomocy tabletu graficznego jest o wiele prostsza i przyjemniejsza niż ta ze standardową myszą komputerową. Teraz na lekcjach informatyki z pewnością powstaną jeszcze lepsze prace w programach graficznych. To też prawdziwa gratka nie tylko dla przyszłych grafików, ale też fotografów, ilustratorów, czy twórców gier komputerowych.

• Coś z niczego

• Uczniowie klasy I wykonali zabawki i instrumenty z odpadów przeznaczonych do recyklingu. Powstały bardzo ciekawe przedmioty!

• Kwietniowa wycieczka szóstoklasistów

• 26 kwietnia uczniowie klasy VI odwiedzili Escape Room Profesor w Olsztynie, gdzie z pokoi pełnych zagadek próbowali odnaleźć wyjście. Po godzinie pełnej wrażeń zwiedziliśmy Stare Miasto. Nie obyło się bez wspólnego posiłku. Z niecierpliwością czekam na naszą wycieczkę majową. Pani Iza

• Relaksacja na świetlicy

• Po lekcjach czas na chwilę relaksu i wyciszenia na świetlicy szkolnej. Uczniowie wykonali trening relaksacyjny Jacobsona. Ćwiczenia są oparte na oddechu i wizualizacji, które wspomagają jego odpowiedni rytm. Tym sposobem dzieci odpoczęły od wrażeń zewnętrznych i odkrywały swoją wewnętrzną moc. To było całkiem przyjemne doświadczenie.

• Dzień Ziemi w klasach młodszych

• W ramach Światowego Dnia Ziemi uczniowie klas I - III po raz kolejny wykazali się kreatywnościà i pomysłowością podczas wykonywania prac plastycznych. Ponadto w trosce o nasze środowisko posprzątali szkolny plac zabaw. Dbamy o naszą planetę!

• Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV - VIII

• 13 kwietnia 2023 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV- VIII. Wzięło w nim udział kilkunastu uczestników. Klasy VII - VIII dodatkowo zaprezentowały fragment prozy.

1. miejsce w tej kategorii zajęła Ewa Biermann - kl. VIII.

Natomiast w kategorii IV - VI

1. miejsce zdobyła Zuzanna Biermann - klasa VI oraz

2. miejsce Szymon Wasilewski - klasa VI

Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę na etapie gminnym w Purdzie.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

• Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III

• W Szkolnym Konkursie Recytatorskim dla klas I-III wzięło udział 11 osób.

I miejsce: Filip Czech (klasa I)

II miejsce: Nadia Krajewska (klasa I)

III miejsce: Anastazja Kowacz (klasa III)

Wyróżnienia otrzymali: Tobiasz Pykało (kl. III), Julia Petniunas (kl. III), Weronika Brysiewska (kl. III), Michał Krauze (kl. III), Alicja Kluchcińska (kl. I), Oskar Walo (kl. II), Bartosz Gwiazda (kl. II) i Szymon Rogucki (kl. II).

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

• Co z tego wyrośnie?

• Uczniowie klasy II posadzili rzeżuchę. Następnie podlewali i dbali o nią. Na efekty nie trzeba było dlugo czekać. Obserwacja rośliny była bardzo ciekawym doświadczeniem.

• Warsztaty wielkanocne w klasie III

•

Zajęcia przebiegały pod hasłem wielkanocnej niespodzianki dla najbliższych. Kartonowe opakowanie własnoręcznie złożone i ozdobione świątecznie to efekty pracy i inwencji twórczej trzecioklasistów.

Wesołego Alleluja!

• Wizyta w LO V

• 29.03.2023 r. klasy VII i VIII pojechały do Liceum Ogólnokształcącego nr 5 na zorganizowane dla nich przez Panią Barbarę Lasotę zajęcia z chemii i biologii połączone z pokazem udzielania pierwszej pomocy szkolnego koła PCK. Mogliśmy nauczyć się jak zrobić fajerwerki i sztuczną krew. W pracowni biologicznej podziwialiśmy m.in. węża boa, agamę czy karaczana madagaskarskiego. Przemili licealiści oprowadzali nas po szkole. Dziękujemy! wychowawczyni kl. VIII Jolanta Małż

• Jak udzielić pierwszej pomocy?

• 17.03.2023 r. do szkoły przyjechali ratownicy z fundacji Vida Medica aby poprowadzić zajęcia z klasą VIII w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy pokazali jak przeprowadzać masaż serca włącznie z obsługą defibrylatora, jak układać poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, jak przewracać bezpiecznie człowieka z brzucha na plecy, aż w końcu jak pomóc osobie, która się zadławiła. Mam nadzieję, że nie będzie okazji żeby tą wiedzę wykorzystać, a jeśli tak, to że młodzież będzie umiała sprawnie udzielić pierwszej pomocy. Wychowawczyni klasy VIII Jolanta Małż

• Nasze sukcesy na turnieju języka angielskiego

• 22.03.23 w Szkole Podstawowej Nr 2 w Biskupcu miał miejsce powiatowy turniej języka angielskiego dla klas VI-VII szkoły podstawowej. Konkurs odbył się w ramach ogólnopolskiej akcji Macmillan Primary School Tournament XI. Każda szkoła mogła zgłosić maksymalnie 2 uczniów. Laureatką turnieju została uczennica klasy VI - Zosia Kowacz (II miejsce).

Gratulujemy!