• Lubimy czytać!

• Drugoklasiści rozmawiali na zajęciach na temat wartości czytelnictwa. Prezentowali polecane do przeczytania książki. Dzielenie się wspólną pasją zachęcało do sięgnięcia po niektóre pozycje wydawnicze.

• Piratenfest

• W ramach podsumowania wiadomości z języka niemieckiego trzecioklasiści zagrali w językową grę terenową, która wymagała nie tylko spostrzegawczości i znajomości zakamarków szkolnego podwórka, ale przede wszystkim operowania słownictwem poznanym na ostatnich lekcjach języka niemieckiego. Nauka przez zabawę to zdecydowanie to co lubimy najbardziej!

• Obchody świąt majowych

• 30 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający Święta Majowe - Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe 3 Maja. Podczas wydarzenia wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Podsumowaniem uroczystości był interaktywny test z wiedzy o świętach majowych, który ostatecznie wygrała klasa VI.

Uroczystość przgotowali i moderowali uczniowie klasy VI i VII wraz z nauczycielami - panią Izabellą Czaplińską, Ewą Szymańską i Elżbietą Leszczyńską.

Zapraszamy też do obejrzenia fotorelacji z obchodów świąt majowych w klasach najmłodszych.

• Żywa lekcja muzyki w filharmonii

• 26 kwietnia uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w żywej lekcji muzyki w Warmińsko - Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Niektórzy mogli nawet wczuć się w rolę prawdziwego dyrygenta. Po zajęciach nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć próbę generalną do koncertu synfonicznego. To było wyjątkowe przeżycie!

• Fonoholizm - nowe uzależnienie

• Trudno jest nam dzisiaj wyobrazić sobie młodego człowieka bez telefonu komórkowego. Smartfony bezsprzecznie ułatwiają nam życie i dają poczucie bezpieczeństwa. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że ich nadmierne użytkowanie może prowadzić do uzależnienia.

Na spotkaniu szkolnym klas III-VIII rozmawialiśmy o fonoholiźmie i konsekwencjach braku balansu w cyfrowym świecie. Uczniowie klasy VI przedstawili spektakl ciekawie nawiązujący do problemu. Na koniec zostały omówione wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów klas IV-VIII. Cieszymy się, że większość naszych podopiecznych deklaruje się, że nadal woli spędzać czas z rodziną i przyjaciómi w realnym świecie.

Spotkanie przygotowali uczniowie klasy VI z nauczycielami - Anną Gargas-Szadziewicz i Magdaleną Krankowską.

Podczas spotkania został użyty sprzęt zakupiony w ramach programu rządowego #LaboratoriaPrzyszłości.