• Klasowe ognisko

• W dniu dzisiejszym uczniowie klasy piątej uczestniczyli w spotkaniu klasowym na świeżym powietrzu. W ramach lekcji odbyło się ognisko klasowe i gry sportowe. Dziękuję Rodzicom za pomoc w przygotowaniach. Wychowawca

• Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu 2021/2022

• W bieżącym roku szkolnym klasa I uczestniczyła w realizacji programu „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu”, który powstał dzięki zaangażowaniu założycieli Fundacji Szkoła na Widelcu. W oparciu o materiały dydaktyczne udostępnione przez organizatora programu, uczniowie zapoznali się z następującymi tematami: Dlaczego jedzenie jest ważne? Skąd się bierze jedzenie? „O smaku, ziołach i …uważnym jedzeniu”. Podczas lekcji dzieci poznały: piramidę żywienia i zasady konstruowania posiłków, potrzebę ograniczenia spożywania cukru, rolę poszczególnych zmysłów ze szczególnym uwzględnieniem smaku i zapachu oraz różne rodzaje ziół i przypraw dodawanych do potraw. Nasi podopieczni utrwalili też wiadomości na temat pochodzenia produktów spożywczych oraz zasad, których należy przestrzegać podczas zakupów w sklepie. Na koniec uczniowie otrzymali kalendarzyki z miesięcznym licznikiem warzyw i owoców. Wspólne, zdrowe śniadanie było podsumowaniem projektu. Koordynator programu: Danuta Pęcherzewska

• Dzień Dziecka w klasach I - III

• Nasi najmłodsi uczniowie hucznie celebrowali Dzień DzieckaUczniowie wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Nareszcie mogli skupić się tylko na zabawie, swobodnej rozmowie, degustacji przyniesionych smakołyków, oczywiście pod czujnym okiem wychowawców, ale według własnych pomysłów i preferencji.

Zapraszamy do obejrzenia małej fotorelacji z tego dnia.

Klasa I

Seans filmowy i poczęstunek w klasie. Dużo radości dostarczyła zabawa ze skakankami, które dzieci otrzymały w prezencie.

Klasa II

Dużą atrakcją w klasie II była mała loteryjka fantowa, która wzbudziła duże emocje i radość z wylosowanej niespodzianki.

Gry i zabawy integracyjne w klasie i na podwórku.

Dziękujemy Radzie Rodziców za pyszne lody!

Wszystkim dzieciom dużym i małym życzymy wszystkiego najlepszego!

• Dzień Dziecka w klasie IV

• Uczniowie klasy IV świetnie bawili się z okazji Dnia Dziecka. Były tańce, słodki poczęstunek, drobne prezenty oraz masa zabawy i radości! Serdecznie dziękujemy za pyszne lody ufundowane przez Radę Rodziców!

• Wszystkie dzieci nasze są, i te duże i te małe.

• Uczniowie klasy ósmej w Dniu Dziecka sprawili sobie przyjemność i otrzymali list, w którym koledzy i koleżanki anonimowo napisali coś miłego o każdym z nich. Moment jego odczytania sprawił wszystkim nie lada przyjemność o czym świadczą radosne uśmiechy na twarzach.

Niezawodni rodzice zadbali o lody, owoce, napoje, ulubione babeczki i słodkie małe co nieco uatrakcyjniając ten niezwykły dzień.

• Życie w ciszy

• Trzeci tydzień projektu pt. "Jak Szkoła Podstawowa w Szczęsnem walczy z hałasem" to tydzień komunikacji niewerbalnej. Z tej okazji naszą szkołę odwiedził pan Leszek Ołdakowski, który wprowadził uczniów w świat języka migowego. Nasz gość przedstawił różne zwroty i alfabet migowy oraz odpowiedział na najtrudniejsze pytania uczniów. Na koniec spotkania niektórym nawet udało się wymigać swoje imię! To było bardzo interesujące doświadczenie i wzbudziło ogromną ciekawość naszych podopiecznych. Dziękujemy panu Leszkowi za poświęcony czas i przekazaną wiedzę, którą wykorzystamy podczas trwania projektu.

• Sukcesy sportowe uczniów klasy II

• W szkole jest więcej utalentowanych sportowców. Drugoklasiści - Natan Jurcewicz i Julia Petniunas - opowiadali o swoich sukcesach sportowych w klasie.

Natan (II miejsce) i Julia (III miejsce) stanęli na podium 21 maja 2022 r. na zawodach IKO POLISH OPEN OSTRÓDA. Ogromne gratulacje!